فرمول قیمت‌گذاری خودرو تغییر نمی‌کند
۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۷
شناسه : 315590
5
شورای رقابت: سخنگوی شورای رقابت با بیان اینکه فرمول قیمت‌گذاری خودرو تغییر نمی‌کند، گفت: تعیین قیمت خودرو براساس فرمول تعیین شده در مصوبه ۵۴۳ است.
پ
پ

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سپهر دادجوی توکلی در پاسخ به این سوال که آیا اخیرا توافقی بین وزارت صمت و خودروسازان برای تعیین قیمت خودرو انجام شده است، گفت: تعریف یک فرمول جدید برای قیمت‌گذاری خودرو کذب است.

سخنگوی شورای رقابت با تاکید بر اینکه قرار نیست که فرمول قیمت‌گذرای خودرو تغییر کند، اظهار داشت: در دستورالعمل ۵۴۳ شورای رقابت که در بهمن ۱۴۰۱ مصوب شد و اخیرا نیز اصلاح شده است، فرمولی برای قیمت‌گذاری خودرو آمده است که همان مبنای قیمت‌گذاری خودرو است.

وی با بیان اینکه از بهمن ۱۴۰۱ قیمت‌گذاری خودرو با همین فرمول انجام می‌شود (قیمت تمام شده به علاوه سود عادله)، گفت: این فرمول مزایا و معایبی دارد، اما در مقطع کنونی بهترین روش برای قیمت‌گذاری خودرو محسوب می‌شود.

توکلی با تاکید بر اینکه هیچ فرمول و دستورالعمل جدیدی برای قیمت گذاری خودرو تعریف نشده است، گفت: وزارت صمت ذیل مصوبات شورای رقابت عمل می‌کند لذا هیچ تصمیمی مبنی بر تغییر قیمت گذاری خودرو صورت نگرفته است.

انتهای خبر/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.