غربی‌ها فکر نکنند منتظر رفع تحریم‌ها می‌مانیم
۲۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۳
شناسه : 298893
8
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران: جوانان توانمند و شرکت‌های دانش بنیان ما، بسیاری از قطعات صنعت نفت و حفاری را که قبلا از شرکت‌های غربی و آمریکایی خریداری و تهیه می شد طراحی و ساخته‌اند که نمونه آن مته حفاری است.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، گلپایگانی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار کرد: جوانان توانمند و شرکت‌های دانش بنیان ما، بسیاری از قطعات صنعت نفت و حفاری را که قبلا از شرکت‌های غربی و آمریکایی خریداری و تهیه می شد طراحی و ساخته‌اند که نمونه آن مته حفاری است.

وی ادامه داد: مته حفاری قطعه‌ای حیاتی در صنعت حفاری است که هم اکنون توسط جهاد دانشگاهی خوزستان در شهرک صنعتی شماره سه اهواز ساخته می‌شود.

وی نمایشگاه تخصصی صنعت نفت را به جشنواره تولیدات داخلی صنعت عظیم نفت توصیف کرد و افزود: در این نمایشگاه همه شرکت‌های داخلی برای سرپا نگه داشتن صنعت نفت و حفاری وارد میدان شده‌اند و قطعات حساس مورد نیاز درون چاهی را با استانداردهای بین‌المللی و بسیار از کمتر از قیمت خارجی طراحی و می‌سازند.

آمادگی برای ارایه خدمات فنی نفت و حفاری به عراق و سوریه

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران آمادگی این شرکت را برای ارایه خدمات فنی و مهندسی نفت و حفاری به کشورهای همسایه و مسلمان به ویژه عراق و سوریه اعلام کرد.

وی با بیان اینکه این آمادگی وجود دارد از نظر علمی ، تخصصی ، تجارب فنی خود را در اختیار این کشورها قرار دهیم، گفت:امروز پس از ۴۳ سال در خصوص ارایه خدمات فنی و مهندسی حفاری نفت و گاز حرف برای گفتن در منطقه داریم.

آموزش ۳۰ نفر از مهندسان بولیوی

گلپایگانی با اشاره به آموزش دروس فنی نفت و حفاری به ۳۰ نفر از مهندسان کشور بولیوی بیان کرد: مهندسان این کشور پس از گذراندن دوره ۲ ماهه در شرکت ملی حفاری ایران، مشغول کار در صنعت حفاری نفت و گاز در کشورشان هستند.

وی ارایه دوره عملیات حفاری ، طراحی و خدمات فنی در زمینه حفاری چاه های نفت و گاز در مناطق خشکی و دریایی از از مهمترین دستاوردهای شرکت ملی حفاری ایران بیان کرد.

انتهای پیام /

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.