شهيد « غريبعلی محمدی»
۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۰:۰۵
شناسه : 317518
0
شهيد « غريبعلی محمدی» دوم مهر 1342، در روستای جعفر آباد چلیک تابعه شهرستان میاندوآب در یک خانواده مومن چشم به جهان گشود.
پ
پ

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر»، شهيد « غريبعلی محمدی» دوم مهر 1342، در روستای جعفر آباد چلیک تابعه شهرستان میاندوآب در یک خانواده مومن چشم به جهان گشود. دوران كودكي خويش را با آموختن رفتار خوب و صميمي در محيط با صفاي روستا پرداخت و پس از رسيدن به سن هفت سالگي وارد مدرسه شده و تا پايان دوره ابتدايي تحصيل كرد. ولي به خاطر عدم امكانات تحصيلي در روستا و جهت كمك به خانواده ترك تحصيل کرد و به فعاليتهاي كشاورزي مشغول شد.

غریبعلی جواني پاك، ساده و با پشتكار بود و علاقه زيادي به انقلاب و اسلام داشت و به خانواده سفارش مي كرد از امام پيروي و برايش دعا کنید. و در انتظار بازگشت امام لحظه شماري مي کرد، امام و اهدافش را به همگان معرفي و ابلاغ مي نمود،از مجاهدت لحظه اي غافل نمی شد، و تا پای جان از امام و آرمانهایش یاری می کرد.

وی علاقه اي خاصي به دستور و فرامين الهي داشت و هميشه در برگزاري مراسم عزاداري امام حسين(ع) پيشقدم بود و به اطرافيان و ملت مسلمان توصيه مي كرد تا از انقلاب و نظام جمهوري اسلامي و ولايت فقيه پشتيباني كنيد.

به عنوان سرباز ارتش به جبهه های اعزام شد و در موقع اعزام از پدر و مادر و اطرافيان خود خداحافظي كرده و سفارش مي كرد و به فكر جبهه ها باشيد و امام را تنها نگذاريد.

سرانجام یکم اردیبهشت 1363، در مریوان توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به سر و صورت، به شهادت رسيد و در گلزار شهداي زادگاهش به خاك سپرده شد.

روحش شاد و يادش گرامي باد

انتهای خبر/

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.