شهيد «رشيد محمديان نوباش»
۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۰:۰۵
شناسه : 315787
1
شهيد«رشيد محمديان نوباش» بیست و یکم آذر 1343 در شهرستان میاندوآب در یک خانواده متعهد و مذهبی چشم به جهان گشود.
پ
پ

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر»، شهيد«رشيد محمديان نوباش» بیست و یکم آذر 1343 در شهرستان میاندوآب در یک خانواده متعهد و مذهبی چشم به جهان گشود. توانست در حد خواندن و نوشتن سواد بیاموزد. امرار معاش خانواده از طريق كارگري و كشاورزي بود.

با شرکت در مجالس مذهبی و هیئت های عزاداری عشق و علاقه بی وصف خود را نسبت به اسلام، ائمه اطهار، سالار شهیدان کربلا حسین ابن علی(ع) به اثبات رساند. در غیرت،مردانگی،ایثار،اخلاص، ساده زیستی زبانزد عام و خاص بود. یکی از خصوصیات اخلاقی او ایمان قوی بود، تلاوت قرآن و نماز شبش اصلا ترک نمی شد.

رشید اكثر اوقات را در مسجد سپري مي كرد و ستون دين را هيچ وقت فراموش نمی كرد، تا اينكه انقلاب اسلامي فرارسيد و جزو فعالترين نيروي اسلامي شد. با وجود سن کم جوانان را راهنمايي مي كرد كه به عضويت بسيج درآيند و بسيجي بودن را مهمترين و پر افتخارترين كار مي دانست. او درك كرده بود كه وجودش لازم است. معتقد به نظام جمهوري اسلامي و دوستدار امام خمینی بود.

وی تماماً‌ در خدمت سپاه بود و فعاليت چشمگيري را شروع كرده بود. او گروهكها را كثيف و كافر مي دانست و فقط مرگ را براي نابودي آنان مي خواست. سرانجام بیست و دوم مهر 1361 در روستای کربلارضاخان زادگاهش هنگام درگیری با گروه های ضد انقلاب بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. مزار او در گلستان زهرای همان شهرستان واقع است.

منبع : اسناد بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان غربی

انتهای خبر/

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.