یکشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۴۰۲ 16 ذو القعدة 1444 Sunday, 4 June , 2023 ساعت ×
سپاه دژ مستحکم ولایت بوده و دارای ماهیت دینی، ولایی و مردمی است
05 اسفند 1401 - 14:26
شناسه : 305985
2
امام جمعه چهاربرج: امام جمعه چهاربرج گفت: سپاه دژ مستحکم ولایت و دارای ماهیت دینی، ولایی و مردمی بوده و از ویژگی ها و شاخصه های برجسته برخوردار است.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام والمسلمین اصغر جلالی در خطبه های نماز جمعه این هفته چهاربرج با اشاره به اعیاد شعبانیه و روز پاسدار و روز جانباز و میلاد باسعادت امام حسین (ع) و برادر باوفای ایشان، حضرت ابوالفضل عباس (ع) و فرزند بزگوارش سیدالساجدین، امام زین العابدین (ع) و میلاد منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان (عج)، اظهار کرد: سپاه دژ مستحکم ولایت است که از ویژگی ها و شاخصه های برجسته برخوردار است.

امام جمعه چهاربرج، با بیان اینکه ارزش ها و معیارهای دینی در سپاه متبلور شده است، افزود: پاسداران به عنوان نیروهای متدین و انقلابی مجموعه سپاه را تشکیل می دهند و امتیاز بالایی را در معرفت دینی، معنویت و بصیرت و هوشیاری و بینش سیاسی دارا هستند که تخلق به ارزش های مکتبی و انقلابی، در رفتار، کردار، عملکرد، مدیریت، حتی خانواده و اجتماع آشکار بوده است.

وی مردمی بودن را دیگر ویژگی برجسته سپاه عنوان کرد و گفت: سپاه نهادی برخاسته از متن توده های متدین جامعه بوده و همواره یکی از ویژگی های ذاتی خود را که مردمی بودن بوده حفظ کرده است.

جلالی با بیان اینکه ویژگی مردمی سپاه با شجره طیبه بسیج نهادینه شده و این ویژگی بر استراتژی و راهبردهای دفاعی سپاه نیز تاثیرگذار بود، تصریح کرد: این امتیاز سپاه را به یک قدرت ملی مردمی در نظام جمهوری اسلامی تبدیل کرد که بزرگترین توانمندی ها را در مقایسه با سایر ارتش های منطقه ای و جهانی دارا است.

امام جمعه چهاربرج اظهار کرد: ولایی بودن دیگر ویژگی برجسته سپاه بوده و اعتقاد و التزام و عشق به ولایت در وجود تک تک پاسداران سپاه یکی از ویژگی های برجسته آن بوده و از سوی دیگر سپاه به دلیل حساسیت و ویژگی های خاص خود از سوی هر سه حوزه فرماندهی، حفاظت و نمایندگی وابسته به نهاد ولایت بوده که این ویژگی و اشراف رهبری و هدایت های ایشان سپاه را به عنوان نهاد مکتبی و ولایی در جامعه ایران معروف کرده است.

وی شهادت طلبی را از دیگر و یژگی برجسته سپاه برشمرد و گفت: روحیه و خصلت فداکاری، ایثار، جان فشانی برای آرمان های دینی و انقلابی با روحیه شجاعت و تهور، توانی را به پاسداران و سپاه داده که در مواجهه با دشمنان داخلی و خارجی با تمام قدرت ایستادگی نماید و آنان را وادار به تسلیم در مقابل قدرت جمهوری اسلامی نمایند.

جلالی تصریح کرد: ایستادگی باکری ها، کلاهدوزها، خرازی ها، همت ها و بروجردی ها در مقابله با ضد انقلاب داخلی و دشمنان متجاوز در حماسه هشت سال دفاع مقدس تابلویی زرین و افتخار آفرین از نقش برجسته سپاه را ترسیم نموده است.

امام جمعه چهاربرج اظهار کرد: سپاه با سه بعد بسیار قوی معنوی، نظامی و علمی تحقق بخش امر خدای تعالی در قرآن کریم و آیه ۶۰ سوه انفال شده که فرموده ” وَ أَعِدُّوا لَهُمْ ما اسْتَطعْتُمْ مِنْ قوّهٍ و مِنْ رُباطِ الْخَیلِ تُرْهَبونَ به عَدُوَّ اللهِ وَ عَدُوَّکمْ….”

وی گفت: سپاه با چنین بنیه معنوی و مادی، چشم اندازی بس روشن پیش رو دارد که عبارت از حفظ نظام مقدس و کشور و نیز تلاش و زمینه سازی برای حکومت بزرگ و منجی عالم بشریت حضرت بقیه الله ارواحنا فداه می باشد.

جلالی در ادامه با اشاره به اینکه اخیرا قوه قضائیه طی حکمی جمشید شارمَهد سرکرده گروه تروریستی تندر را محکوم به اعدام کرد به فهرست جنایات و خیانت های این فرد اشاره کرد و افزود: ما از قوه قضائیه به خاطر این حکم قاطعانه که به یک جانی و آدم کش و محارب داده اند تشکر می کنیم.

امام جمعه چهاربرج هم چنین با اشاره به ماه شعبان ماه پیوستن به عباد الرحمن است، اظهار کرد: ماه شعبان ماهی است که رحمت و رضوان خدا گرداگرد آن را گرفته، به رحمت و رضوان الهی پیچیده شده و رحمت و رضوان الهی بر آن احاطه یافته و فرصتی بسیار مبارک برای اتصال به نور وجود رسول الله(ص) است.

انتهای پیام/

 

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.