سایه ترس سگ‌های ولگرد بر سر مردم میاندوآب
17 آبان 1402 - 8:08
شناسه : 312960
1
وحشتی که دل شهروندان را چنگ می‌زند/ افزایش قابل‌توجه سگ‌های ولگرد و پرسه‌زدن آن‌ها در کوچه و خیابان‌های شهر علاوه بر ایجاد مشکلات فراوان، سبب ایجاد نارضایتی و ترس و وحشت در بین مردم شده است.
پ
پ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر، یکی از موضوعاتی که در سال‌های اخیر مردم میاندوآب و مدیریت شهری را با چالش مواجه ساخته و سبب نگرانی مردم این شهر شده، معضل جولان سگ‌های ولگرد است.

موضوع سگ‌های ولگرد، موضوعی است که در روزهای اخیر با فوت کودک سه‌ساله در ارومیه بر اثر گازگرفتگی سگ‌های بلاصاحب به یکی از مهم‌ترین مطالب مردم این شهر تبدیل شده و مردم خواهان جمع‌آوری سگ‌های ولگرد که هر روز در سطح شهر جولان می‌دهند، هستند.

کمتر جایی و یا زمانی را در میاندوآب می‌توان پیدا کرد که در آن سروکله سگ‌های ولگرد پیدا نباشد و این موضوع نیز تنها اختصاص به حاشیه شهر نیز ندارد؛ بلکه بارها مشاهده شده که در روز روشن، خیابان‌ها و میادین اصلی شهر جولانگاه سگ‌های ولگرد شده است.

افزایش قابل‌توجه سگ‌های ولگرد و پرسه‌زدن آن‌ها در کوچه و خیابان‌های شهر علاوه بر ایجاد مشکلات فراوان، نارضایتی و ترس و وحشت در بین مردم، سبب شده تا هر لحظه وقوع یک اتفاق ناگوار بر اثر جولان این سگ‌های ولگرد در یکی از مناطق میاندوآب وجود داشته باشد.

جولان سگ‌های ولگرد جای تأسف دارد

مطالبه در خصوص جمع‌آوری سگ‌های ولگرد حتی به خطبه‌های نمازجمعه میاندوآب نیز کشیده شده و امام‌جمعه این شهرستان در یکی از خطبه‌های نمازجمعه؛ گفت: متأسفانه سگ‌های ولگرد به‌صورت گله‌ای در میاندوآب جولان می‌دهند و در کنار آسفالت و نظافت و سایر مشکلات این نیز جای تأسف دارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمید حسن‌زاده با بیان اینکه این مسئله سبب نارضایتی مردم است، افزود: باید این مسائل را مطالبه کرد و از مسئولان پیگیر بود و انتظار داریم تا مسئولان امر چاره‌اندیشی کنند.

هشدار رئیس مرکز بهداشت میاندوآب درباره سگ‌های ولگرد

رئیس مرکز بهداشت میاندوآب هم که عضو شورای شهر میاندوآب نیز هست، در جلسه این هفته شورای شهر به جولان سگ‌های ولگرد در سطح شهر اشاره و خواستار اقدام فوری برای جمع‌آوری سگ‌های ولگرد شد.

فیروز تقوی در سخنان خود با بیان اینکه وجود سگ‌های بلاصاحب سلامت و محیط‌زیست را تهدید می‌کند، افزود کنترل و جمع‌آوری سگ‌های ولگرد امری ضروری بوده و شهرداری باید اقدام عاجلی در خصوص جمع‌آوری و کنترل سگ‌های ولگرد در میاندوآب انجام دهد.

رئیس مرکز بهداشت و عضو شورای شهر میاندوآب با اشاره به اینکه همه ارگان‌ها و نهادهای متولی باید در این زمینه دست‌به‌دست هم دهند، گفت: اگر اقدام عاجل صورت نگیرد در آن صورت نیروی انسانی متحمل هزینه خواهد شد.

وی با تأکید بر حل سریع مکان جمع‌آوری سگ‌های ولگرد، افزود: مدیریت وضعیت پسماند شهری و سطل زباله‌ها و کاهش منابع تغذیه سگ‌ها ولگرد در این زمینه می‌تواند مثمرثمر باشد.

حل معضل جولان سگ‌های ولگرد در دستور کار قرار دارد

شهردار میاندوآب نیز در این زمینه با بیان اینکه حل معضل جولان سگ‌های ولگرد در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: با جدیت دنبال حل این موضوع بوده و در این زمینه تلاش خود را به کار گرفته‌ایم.

بابک محمدزاده با اشاره به اینکه شهرداری با تمام توان در خدمت مردم خواهد بود، افزود: در قالب یک برنامه و زمان‌بندی مشخص با مشارکت شهروندان در مقوله زیباسازی شهری امیدوار هستیم، محیط آرام و دلنشین برای آنان فراهم شود.

لزوم اقدام فوری برای جمع‌آوری سگ‌های ولگرد

باتوجه‌به پرسه همه‌روزه سگ‌های بلاصاحب در سطح شهر، نیاز است اقدامات پیشگیرانه توسط دستگاه‌های ذی‌ربط برای جلوگیری از آسیب‌های محیط زیستی و نیز حوادث ناگوار ناشی از پرسه‌های سگ‌های ولگرد هر چه سریع‌تر انجام گیرد.

انتهای خبر/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.