راه‌حل مشکلات کشور مشارکت بالا در انتخابات است
۰۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۰
شناسه : 316686
4
امام‌جمعه چهاربرج: امام‌جمعه چهاربرج گفت: انتخابات نشان‌دهنده عزم و اقتدار ملی، فرصتی برای انتخاب مسئولین لایق و حلال مشکلات است.
پ
پ

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اصغر جلالی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته چهاربرج با اشاره به اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات ۱۱ اسفندماه، اظهار کرد: «مشارکت قوی»، «رقابت واقعی»، «سلامت» و «امنیّت» چهار مؤلفه مهم در انتخابات پیش رو هستند.

امام‌جمعه چهاربرج با بیان اینکه دشمنان همواره به دنبال شبهه‌افکنی در مورد انتخابات هستند، افزود: همه بر اهمیت شرکت در انتخابات واقف هستند هرچند برخی به دلیل عملکرد برخی مسئولین و یا شبهه‌افکنی بدخواهان دچار تردید می‌شوند که لازم است در این زمینه نیز تبیین و روشنگری شود.

وی با اشاره به اینکه عوامل گوناگونی مانند دشمنی دشمنان، شبهات، تنبلی اجتماعی، جهل نسبت به وظایف سیاسی، کم‌کاری برخی از مسئولین، ضعف روحیه افراد و غیره همگی باعث عدم برگزارشدن یک انتخابات پرشور است، گفت: مهم‌ترین گروهی که به هر طریقی با برگزاری انتخابات مخالفت می‌کنند و یا در آن خدشه وارد می‌کنند دشمنان انقلاب اسلامی و عناصر آن هستند چرا که انتخابات به‌عنوان تهدیدی برای آن‎ها به‌حساب می‌آید هم چنان‌که برای کشور و ملت ما یک فرصت است.

دشمنان همواره به دنبال شبهه‌افکنی در مورد انتخابات هستند

جلالی با اشاره به اینکه استفاده از کلیدواژه‌های بی‌فایده‌بودن انتخابات، تخلف، انتخابات غیرآزاد، انتخابات مهندسی‌شده، انتصابات به‌جای انتخابات، ایجاد دوقطبی‌های کاذب بین مردم و نظام از شگردهای دشمنان است، تصریح کرد: محور تلاش‌های دشمن از القای شبهات ایجاد شکاف و جدایی میان مردم و نظام بوده است.

امام‌جمعه چهاربرج با بیان اینکه متأسفانه آنچه برخی از مردم را به تردید وامی‌دارد همسویی برخی افراد در داخل کشور با دشمن است، اظهار کرد: شبهه مهندسی انتخابات، علاوه بر تهی بودن از دلیل، با رأی آوردن نمایندگان مطلوب افرادی که قائل به مهندسی‌شده بودن انتخابات بودند نیز منتفی است و اتفاقاً خود این افراد با القای این الفاظ به دنبال مهندسی‌شدن انتخابات هستند.

وی گفت: در ادواری که رسانه‌ها مدعی بودند انتخابات از پیش تعیین شده است، اتفاقاً افرادی آرا را تصاحب کرده‌اند که متعلق به گروه مدعی مهندسی‌شدن انتخابات بوده‌اند.

جلالی با تأکید بر اینکه عدم شرکت در انتخابات به‌خاطر مخالفت با وضعیت فعلی اقتصادی، گزینه مناسبی نیست، افزود: انتخابات فرصتی برای انتخاب مسئولین لایق و حلال مشکلات بوده و رأی ندادن منجر به آسیب از دست‌دادن تصمیم‌سازی و کشف افکار جدید می‌شود.

راه‌حل مشکلات کشور مشارکت بالا در انتخابات است

امام‌جمعه چهاربرج اظهار کرد: اقتصاد جدای از مشارکت نبوده و مشارکت جدی و همبستگی بالای مردمی فرصتی برای رشد اقتصادی کشور را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه مشارکت کم در انتخابات منجر به بروز آسیب‌های امنیتی بوده و حضور در انتخابات به‌مراتب مؤثرتر از قدرت نظامی است، تصریح کرد: انتخابات نشان‌دهنده عزم و اقتدار ملی است و عدم حضور نه‌تنها مشکلی را برطرف نمی‌کند؛ بلکه مشکلات را زیادتر و پیچیده‌تر می‌کند.

جلالی در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته نمازجمعه چهاربرج به شاخص‌های کاندیدای اصلح اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری همواره در دیدارهای خود بر شاخصه‌های یک نماینده اصلح تأکید کرده و در مجموع سخنان خود در این باره ۱۹ شاخصه برای نماینده اصلح تبیین کرده‌اند.

امام‌جمعه چهاربرج با بیان اینکه نماینده اصلح آن است که قوی و کارآمد برای مدیریت اجرایی کشور باشد، اظهار کرد: نماینده اصلح باید دارای تفکر معقول و شجاعت در عمل، خستگی‌ناپذیر و دارای همت جهادی، حاضر در بین مردم و دانای نیازهای جامعه، بصیر، هوشمند، باتدبیر و با برنامه، اهل اجرای عدالت و مبارزه با بی‌عدالتی باشد.

وی گفت: نماینده اصلح آن است که در راستای آرمان‌ها و پیشرفت کشور حرکت کرده و پایبند به اقتصاد مقاومتی و عدم نگاه به بیرون مرزها بوده و استکبارستیز، شجاع و مقاوم در برابر فشارهای دشمن باشد و از منفعت‌های شخصی و حزبی خودداری کند.

از بد اخلاقی‌های انتخاباتی پرهیز شود

جلالی استفاده از شیوه تبلیغاتی صحیح و پرهیز از بد اخلاقی‌های انتخاباتی را از دیگر ویژگی‌های کاندیدای اصلح برشمرد و تصریح کرد: پایبندی به مبانی و ارزش‌های اسلام، انقلاب و اهداف ملت، صمیمی بودن با مردم و خود را خدمتگزار مردم دانستن، مؤمن، باتقوا و متوکل به خدا، ساده‌زیست و دوری از اشرافی‌گری، امانت‌دار، پاک‌دامن و به‌دوراز فساد، ایمان به نظرات و توانایی‌های مردم و صادق‌بودن از دیگر ویژگی‌های نماینده اصلح است.

امام‌جمعه چهاربرج هم چنین با تبریک فرارسیدن نیمه شعبان و هفته گرامیداشت سربازان گمنام امام‌زمان (عج)، گفت: تأکید مقام معظم رهبری بر بومی بودن این نهاد انقلابی و الگونگرفتن از سازمان‌های اطلاعاتی دیگر جهان، یک ویژگی منحصربه‌فرد است که نه‌تنها شرط لازم برای تشکیل، بلکه شرط ضروری برای بقای این مجموعه نیز است.

وی با بیان اینکه به فرموده و تأکید مقام معظم رهبری؛ وزارت اطلاعات باید همواره در حد اعلای پایبندی به اصول و مبانی انقلاب و رعایت حدود شرعی و قانونی باشد، تصریح کرد: ضمن تبریک میلاد باسعادت منجی عالم بشریت؛ برای همه سربازان گمنام امام‌زمان (عج) و نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی آرزوی توفیق و سربلندی داریم.

انتهای خبر/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.