راهبرد تبدیل تهدید به فرصت در دستور کار جبهه فرهنگی باشد/ خانواده، پایه و اساس جامعه‌ است
02 دی 1401 - 15:22
شناسه : 304277
1
امام جمعه میاندوآب: امام جمعه میاندوآب گفت: دشمن با تهاجم نرم به دنبال جایگزین کردن سبک زندگی غربی به جای سبک زندگی اسلامی بوده و باید با تدبیر و درایت جبهه فرهنگی انقلاب و با تقویت آئین های ملی و بومی، تعریف جشن های معادل منطبق با فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی راهبرد تبدیل تهدید به فرصت دنبال شود.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه های این هفته نماز جمعه میاندوآب با اشاره به راهبردهای فرهنگی اجتماعی جبهه ایمان، گفت: اصل مدیریتی تبدیل تهدید به فرصت ریشه در یک سنت الهی دارد که می توان آن را اصل قرآنی”فان مع العسر یسرا….” نامید.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه بزرگترین فرصت ها در بزرگترین تهدیدها هستند، افزود: با این نگرش انسان در مواجهه با مشکلات به جای اینکه خود را ببازد و دست از تلاش بکشد، به دنبال راهی برای تبدیل تهدید به فرصت می گردد.

وی در ادامه با اشاره به جنگ نرم دشمنان، گفت: دشمن با تهاجم نرم به دنبال جایگزین کردن سبک زندگی غربی به جای سبک زندگی اسلامی بوده و در این راستا عناوین و ایام مختلفی مانند جشن هالووین، ولنتاین و کریسمس و… را ترویج می دهد.

حسن زاده با تاکید بر اینکه باید این تهدید را به فرصت تبدیل کرد، افزود: باید با تدبیر و درایت جبهه فرهنگی انقلاب و با تقویت آئین های ملی و بومی، تعریف جشن های معادل منطبق با فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی این راهبرد دنبال شود.

امام جمعه میاندوآب در ادامه بر لزوم اتحاد جبهه ایمان و حق در برابر کفر و دنیاپرستی اشاره و تصریح کرد: برای رویارویی با جبهه کفر، تقویت جبهه متحد ایمان ضروری است و در این راستا باید دینداران حقیقی و پیروان ادیان آسمانی باید تلاش کنند تا آموزه های راستین و بی پیرایه پیامبران الهی را عرضه داشته و گام هایی برای نزدیک شدن به یکدیگر بردارند تا بتوانند بر کفر و دنیاگرایی فائق شوند و قرآن کریم نیز پیروان ادیان را به تشکیل این جبهه حق فراخوانده است.

حسن زاده با اشاره به مبارزه پیامبران الهی با کفر و طاغوت، گفت: پیروان ادیان الهی باید در مبارزه با طاغوت و کفر به پیامبران الهی تاسی کنند.

وی به جایگاه و اهمیت نهاد خانواده اشاره کرد و افزود:به بیان رهبر معظم انقلاب اسلامی، خانواده پایه و سلول اصلی در جامعه بوده و لذا مسئله زن و خانواده برای کشور جزو مسائل مهم برای کشور است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.