جوان ۲۷ ساله همراه با اسب در رودخانه زرینه‌رود میاندوآب غرق شد
07 خرداد 1401 - 8:34
شناسه : 300634
5
فرماندار میاندوآب گفت: پیکر بی‌جان جوان ۲۷ ساله اهل روستای «حیدرآباد» از توابع بخش مرکزی این شهرستان با تلاش نیروهای امدادی و مردمی پس از چند ساعت از رودخانه زرینه‌رود بیرون کشیده شد.
پ
پ

فرماندار میاندوآب در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر اظهار کرد:  عصر روز گذشته یک جوان همراه با اسب قصد عبور از رودخانه زرینه رود در محدوده روستای حیدرآباد را داشته که متاسفانه دچار حادثه شده است.

علی پیام اظهار کرد: به دنبال این حادثه بعد از ده دقیقه از مطلع شدن بنده در محل حادثه حضور یافتم و تیم های امدادی، فوریت های پزشکی، آتش نشانی و جمعیت هلال احمر میاندوآب برای انجام عملیات امداد و نجات به محل اعزام و به همراه افراد محلی کار امداد و نجات این جوان را آغاز کردند و سرانجام با کمک غواص اعزام شده از مهاباد پیکر جوان عزیز را پیدا کردیم  ولی متاسفانه جوان غرق شده جان خود را از دست داد.

وی اظهار کرد: بنده از این حادثه بسیار متاثر شدم و  به خانواده ایشان  عرض تسلیت داشته و صبر جزیل از خداوند متعال مسئلت داریم.

پیام تصریح کرد: در کنار سهل انگاری افراد، متاسفانه برداشت غیر اصولی و غیرمجاز ماسه از بستر رودخانه زرینه‌رود توسط سودجویان و فرصت طلبان سبب ایجاد گودال در بستر رودخانه شده که این موضوع سبب بروز حوادث ناگواری می شود.

وی با بیان اینکه در طول  مدت حدودا سه ماه حضورم در این شهرستان  برخورد با برداشت های  غیرمجاز از رودخانه زرینه رود را در اولویت خود قرار داده ایم،  اظهار کرد: متاسفانه بیش از ۱۰ سال بود که عده ای با سواستفاده سبب نابودی بستر  رودخانه زرینه رود شده و ضمن تخریب آن  و مستعد کردن برای بروز چنین حوادثی، مصالح بستر آن را به تاراج برده بوده اند  که با همکاری اعضای شورای تامین برخورد با این موضوع در سه ماه گذشته در دستور کار قرار گرفت و بیش از ۴۰۰ هزار تن دپو غیرمجاز شن و ماسه به نفع مردم و بیت المال مصادره گردیده است.

وی افزود: تعدادی پرونده نیز در این راستا از طرف امور آب و اداره صنعت، معدن و تجارت تشکیل و تحویل دادستان محترم داده شده است.

پیام هم چنین با اشاره به کمبود تجهیزات سازمان های امدادی در میاندوآب، تصریح کرد: در این زمینه نیز باید کمبودهای موجود مانند غواص، قایق و سایر ملزومات رفع شود.

وی گفت: از شهروندان نیز درخواست داریم از داخل شدن به داخل رودخانه به دلیل تخریب بستر آن توسط سودجویان و شنا به جد خودداری کرده و خطر شنا در رودخانه‌ها، سدها و کانال‌های آب را جدی بگیرند.

انتهای پیام/

 

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.