یکشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۴۰۲ 16 ذو القعدة 1444 Sunday, 4 June , 2023 ساعت ×
انجام یک هزار و ۹۴۴  مورد بازدید از واحدهای تهیه و توزیع فراورده های خام دامی در میاندوآب /۱۲ هزار و ۸۷۲ کیلوگرم فرآورده های خام دامی غیر بهداشتی ضبط شد
04 بهمن 1400 - 11:12
شناسه : 298410
5
رئیس شبکه دامپزشکی میاندوآب: رئیس شبکه دامپزشکی میاندوآب گفت: در راستای اجرای طرح تشدید نظارت بر مراکز تهیه و توزیع فراورده های خام دامی، 12 هزار و 872 کیلوگرم مواد خام غیرمجاز ضبط و سه هزار و 931 کیلوگرم مواد خام غیرقابل مصرف معدوم سازی شده است.
پ
پ

مهدی فتاحی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر با اشاره به نظارت بر مراکز تهیه و توزیع فراورده های خام دامی در میاندوآب، اظهار کرد: در این راستا اکیپ های واحد نظارت بر تهیه و توزیع گوشت قرمز و سفید و فراورده های خام دامی نظارت می کنند.

وی افزود: در این زمینه در ۱۰ ماهه نخست امسال بیش از یک هزار و ۹۴۴  مورد بازدید از واحدهای عرضه و تهیه و توزیع فراورده های خام دامی و شش هزار و ۱۸۷ مورد بازدید از خودروهای حمل مواد خام  و حمل دام در سطح شهرستان انجام گرفته است.

رئیس شبکه دامپزشکی میاندوآب گفت: در ۱۰ ماهه نخست امسال ۲۲ مورد تخلف معرفی به تعزیرات، ۱۰۰ مورد تخلف معرفی به دادگاه و پنج مورد نیز پلمپ واحدهای متخلف را داشته ایم.

فتاحی هم چنین با اشاره به جمع آوری ۱۰ مورد واحد عرضه مرغ زنده و شناسایی ۲۰ مورد کشتار غیرمجاز و برخورد با آن، تصریح کرد: در ۱۰ ماهه نخست امسال، ۱۲ هزار و ۸۷۲ کیلوگرم مواد خام غیرمجاز ضبط و سه هزار و ۹۳۱ کیلوگرم مواد خام غیرقابل مصرف معدوم سازی شده است.

وی با بیان اینکه در ۱۰ ماهه نخست امسال بر کشتار سه میلیون و ۵۷۵ هزار و ۷۵۱ قطعه مرغ در سطح شهرستان نظارت انجام گرفته است، افزود: در این مدت بر کشتار ۱۵ هزار و ۵۴۷ راس گاو و گوسفند نیز نظارت صورت گرفته است.

رئیس شبکه دامپزشکی میاندوآب با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی توسط مردم، تصریح کرد: از مردم درخواست داریم تا در موقع تهیه گوشت به پلمپ های نظارت شرعی و مهر دامپزشکی درج شده بر روی گوشت خریداری شده توجه کرده و از خرید گوشت سر راهی و خارج از مغازه خودداری کنند.

فتاحی با بیان اینکه نظارت ها به صورت اکیپ مشترک ادامه داشته و دارد، اظهار کرد: مردم برای حفظ سلامتی خود گوشت و فرآورده های دامی مورد نیاز را از قصابی ها و مراکز عرضه معتبر تهیه کنند و در صورت مشاهده تخلف موارد را به شبکه دامپزشکی شهرستان گزارش دهند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.