اختصاص ۱۰هزار تست سریع کرونا به آذربایجان‌غربی
11 آذر 1399 - 16:07
شناسه : 291919
3

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: ۱۰ هزار تست سریع کرونا در راستای شناسایی هرچه زودتر مبتلایان به این استان اختصاص یافته که در مراکز سرپایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پ
پ

به گزارش زرین خبر به نقل از اروم نیوز، جواد آقازاده صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با استفاده از تست سریع، می توان در کمتر از ۳۰ دقیقه افراد مبتلا به کووید ۱۹ را شناسایی کرد.

وی افزود: هم اکنون در هیچ آزمایشگاهی در آذربایجان غربی، تست سریع انجام نمی گیرد و این تست ها فقط در اختیار دانشگاه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی، عنوان کرد: در حال حاضر به طور متوسط روزانه، یک‌هزار و ۸۰۰ تست روزانه در استان انجام می گیرد.

وی با اشاره به روند شیوع کرونا در آذربایجان‌غربی، گفت: طبق بررسی های اپیدمیولوژیک در سوم تیر امسال، در بهترین وضعیت چند ماه اخیر قرار داشتیم به طوری که استان به تدریج به وضعیت سفید نزدیک می شد اما سهل انگاری ها موجب شیوع گسترده بیماری شد.

آقازاده ابراز داشت: در ۲۳ آبان نیز بیشترین تعداد بستری های استان ثبت شد اما با اعمال محدودیت ها از ۲۳ آبان تعداد بیماران بستری که به ۴۰۰ نفر نیز رسیده بود، کاهش یافت.

وی با بیان این نکته که هر اجتماعی به هر شکلی و در هرمکانی موجب انتشار ویروس می شود، افزود: در موج سوم که تعداد بستری ها افزایش یافت، کمبود تخت و مشکل اکسیژن نداشتیم و متخصصان و پرستاران با جان و دل تلاش کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی، با اشاره به آغاز طرح شهید سلیمانی در استان نیز گفت: طرح مدیریت و کنترل به شیوه محله محور شهید قاسم سلیمانی به منظور کنترل و مدیریت بیماری کووید ۱۹ آغاز شده که یکی از اهداف این طرح، مشارکت مردم و هماهنگی بین بخشی برای کنترل اپیدمی است و در قالب آن، ضمن تبلیغ رعایت پروتکل بهداشتی درمانی، از گروه‌های آسیب پذیر نیز حمایت می‌شود.

آقازاده ادامه داد: یکی دیگر از اهداف این طرح شناسایی بیماران مبتلا و مثبت کووید ۱۹ هستند که پس از شناسایی افراد در صورت نیاز به حمایت و قرنطینه توسط بسیج و مراقبان سلامت کمک شوند تا در خانه بمانند.

وی تصریح کرد: این طرح از اول آذر در سه محله ارومیه آغاز شده است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.