چهارشنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۱ 3 ربيع أول 1444 Wednesday, 28 September , 2022 ساعت ×
 آمریکا دارای پرونده سیاه حقوق بشری است/ دشمنان، سُست‌کردن بنیان خانواده را نشانه گرفته اند
01 جولای 2022 - 15:47
شناسه : 301235
4
امام جمعه چهاربرج: امام جمعه چهاربرج گفت: آمریکا حقوق بشر را به‌عنوان دستاویز و ابزاری در مسیر اهداف خود به کار گرفته تا از این طریق بر سرنوشت ملت‌ها سلطه یافته و انواع فشارها را بر کشورهای مخالف خود تحمیل کند.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام والمسلمین اصغر جلالی در خطبه های نماز جمعه این هفته چهاربرج با اشاره به اینکه آمریکا ناقض حقوق بشری است که خود دم از آن می زند، اظهار کرد: آمریکا کشوری است که در بسیاری از نقاط جهان نیروی نظامی و کارنامه‌ سیاهی از جرائم جنگی دارد، حکایت ۶۰سال جنایات ضدحقوق بشری آمریکا برعلیه ایران از کودتای ۲۸مرداد ۱۳۳۲ تاکنون، کشوری که عامل بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی و کشتار سه میلیون ویتنامی است و هیچ‌گاه در هیچ‌ یک از نهادهای بین‌المللی برای جرائم جنگی خود محاکمه نشده است.

امام جمعه چهاربرج به نقض حقوق بشر توسط آمریکا در سطح داخلی این کشور نیز اشاره کرد و افزود: آزادی حمل سلاح و نقض حق حیات شهروندان، نژادپرستی، خشونت قضائی، نقض حقوق مسلمانان و نقض حقوق زنان از جمله نمونه های نقض حقوق بشر توسط آمریکا در سطح داخلی هستند.

وی به نقض حقوق بشر توسط آمریکا در سطح بین‌المللی نیز اشاره کرد و گفت: مداخله در امور داخلی کشورها، حمایت از تروریسم، بی‌اعتنایی در برابر نقض حقوق بشر از جمله مصادیق نقض حقوق بشر توسط آمریکا در سطح بین‌المللی هستند.

جلالی تصریح کرد: ایالات‌متحده آمریکا دارای پرونده قطور و سیاهی در قبال موارد نقض حقوق‌بشر در مواجهه با ملت بزرگ ایران در طول تاریخ است که می‌توان شاهد مثال‌های زیادی همچون کودتای ۲۸مرداد ۱۳۳۲ و سرنگونی دولت ملی دکتر مصدق تا فاجعه‌یِ حمله به پرواز هواپیمای ایرباس جمهوری اسلامی و شهادت ۲۹۰ نفر از مسافران و خدمه پرواز نام برد.

امام جمعه چهاربرج افزود: شاید یکی از بزرگ‌ترین موارد نقض فاحش حقوق بشر در قبال ایران توسط دولت ایالات‌متحده، وضع تحریم‌های گسترده اقتصادی و مالی از اوایل شکل‌گیری انقلاب تا به کنون باشد که تقریباً تمامی اقشار کشور را تحت تأثیر نتایج منفی خود قرار داده است و همچنین ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی توسط پهپاد آمریکایی در سال ۲۰۲۰ نمونه‌ای از تروریسم دولتی و جنایتی آشکار در نقض اصول بنیادین حقوق بین‌الملل محسوب می‌گردد.

وی گفت: آمریکا حقوق بشر را به‌عنوان دستاویز و ابزاری در مسیر اهداف خود به کار گرفته تا از این طریق بر سرنوشت ملت‌ها سلطه یافته و انواع فشارها را بر کشورهای مخالف خود تحمیل کند.

جلالی به روز ازدواج اشاره و تصریح کرد: در فرهنگ اسلامی، خانواده نخستین کانونی است که شخصیت افراد در آن شکل می‌گیرد و خانواده شکل کوچکی از اجتماع و جامعه است و هر انسانی قبل از هر جا، ابتدا در خانواده تربیت می‌شود.

وی با بیان اینکه خانواده یک کشور کوچکی است که مدیریت و اداره آن خیلی مهم است، اظهار کرد: یک خانواده برای این‌که محکم بماند باید حواسش به دشمن باشد، امروز دشمن روی سُست‌کردن بنیان خانواده خیلی کار می‌کند؛ دشمنی که باعث شده است که کانون خانواده در غرب از هم پاشیده شود.

امام جمعه چهاربرج افزود: ابراز محبت، معاشرت نیکو (احترام و تشکر متقابل)، همکاری متقابل، صبر بر ناملایمات،  کسب رضایت، تغافل و رازداری و  رعایت حقوق از جمله وظایف برای تحکیم بنیان خانواده هستند.

جلالی به ایام حج نیز اشاره کرد و گفت: به دستور خداوند متعال، در حج، دو اعلان و دو فریاد است، یکی اعلان ابراهیمی(ع) که اعلان تجمیع و وحدت است و دوم، اعلان محمدی(ص) که اعلان برائت از مشرکین است.

وی با بیان اینکه اعلان دوم، قبل از قیام امام راحل(ره) فراموش شده بود و امام(ره) آن را زنده کرد، اظهار کرد: آسان نیست که انسان هم با ابرقدرت شرق و هم با ابرقدرت غرب درافتد و به هر دو «نه» بگوید و تبرّی از آن دو را اعلان کند. حضرت امام امّت(ره) این کار را اقامه و احیا کرد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.