۸ طرح آبیاری تحت‌فشار در میاندوآب به بهره‌برداری رسید
۲۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰
شناسه : 308828
7
هم‌زمان با هفته جهاد کشاورزی؛ هم‌زمان با هفته جهاد کشاورزی، بهره‌برداری از هشت طرح آب‌وخاک با اعتبار بالغ بر ۱۳.۵ میلیارد ریال در میاندوآب آغاز شد.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، مراسم نمادین افتتاح این طرح‌ها با حضور سرپرست فرمانداری ویژه میاندوآب، معاون رئیس سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی میاندوآب و بخشدار بخش مرکزی و جمعی از مسئولان شهرستانی در روستای حاصل قوبی برگزار شد.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب در این مراسم در سخنانی گفت: از ۲۱ تا ۲۷ خردادماه به نام «هفته جهاد کشاورزی» نام‌گذاری شده که در این راستا امسال برنامه‌های متنوعی با شعار “جهاد کشاورزی، امنیت غذایی، گشایش در سفره مردم ” در میاندوآب اجرا می‌شود.

رضا مقدم افزود: به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی در این شهرستان، هشت طرح اجرای سیستم‌های نوین آبیاری، با اعتبار بالغ بر یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت: ۸۵ درصد اعتبار لازم برای اجرای این پروژه‌ها از محل اعتبارات بلاعوض دولتی به مبلغ ۹۶۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

مقدم تصریح کرد: این هشت پروژه در مجموع به مساحت ۲۶ هکتار در اراضی کشاورزی روستاهای منصور کندی، سرچنار، سبزی، حاصل قوبی امیرآباد، حاصل قوبی افشار، شین‌آباد و قجلو اجرا شده و با آغاز بهره‌برداری از این طرح‌ها برای ۱۵ نفر، اشتغال پایدار فراهم می‌شود.

هم چنین مصطفی باقرنژاد بخشدار بخش مرکزی میاندوآب نیز در این مراسم بر لزوم اهتمام روستائیان برای اجرای طرح‌های آبیاری تحت‌فشار و صرفه‌جویی در مصرف آب تأکید کرد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.