63 هزار نفر میاندوآبی غربالگری فشارخون و دیابت شدند
۰۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۰
شناسه : 314512
4
رئیس مرکز بهداشت میاندوآب: رئیس مرکز بهداشت میاندوآب گفت: تاکنون حدود ۶۳ هزار نفر از جمعیت هدف در این شهرستان تحت غربالگری دیابت و فشارخون بالا قرار گرفته‌اند.
پ
پ

فیروز تقوی در گفتگو با خبرنگار گروه سلامت پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر» با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی غربالگری دیابت و فشارخون، اظهار کرد: طرح بسیج ملی غربالگری و بیماریابی دیابت و فشارخون بالا هم‌زمان با سراسر کشور در میاندوآب نیز از ۲۰ آبان تا ۱۵ دی امسال در حال اجرا است.

رئیس مرکز بهداشت میاندوآب افزود: در راستای اجرای این طرح همه افراد بالای ۱۷ سال از نظر فشارخون و قند خون و عوامل خطر ابتلا به این بیماری‌ها بررسی شده و در صورت تشخیص بیماری، اقدامات بعدی انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در میاندوآب ۱۴۰ هزار نفر جمعیت هدف و مورد انتظار اجرای طرح ملی غربالگری دیابت و فشارخون است، گفت: تاکنون حدود ۶۳ هزار نفر از جمعیت هدف در این شهرستان تحت غربالگری دیابت و فشارخون بالا قرار گرفته‌اند.

تقوی اظهار کرد: بیماری دیابت و فشارخون بالا به همراه سرطان و بیماری‌های مزمن تنفسی و عوامل خطر شامل کم‌تحرکی، تغذیه ناسالم، مصرف الکل و دخانیات مهم‌ترین عامل مرگ‌ومیر ناشی از بیماری‌های غیرواگیر هستند.

رئیس مرکز بهداشت میاندوآب با اشاره به اینکه تمامی مراکز جامع شهری، روستایی و پایگاه‌های سلامت، خانه‌های بهداشت، ایستگاه‌های سیار و مراکز دولتی و خصوصی در این طرح مشارکت دارند، اظهار کرد: از همه افراد به‌ویژه افراد سالمند و دارای بیماری زمینه‌ای تقاضا داریم تا به نزدیک‌ترین مرکز مراجعه و به‌صورت رایگان در این طرح مشارکت کرده و از وضعیت خود مطلع شوند.

انتهای خبر/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.