4 مسجد میاندوآب میزبان معتکفان می‌شود
۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۰:۰۱
شناسه : 315212
3
رئیس اداره تبلیغات اسلامی میاندوآب: رئیس اداره تبلیغات اسلامی میاندوآب گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته مراسم معنوی اعتکاف در چهار مسجد در میاندوآب، دو مسجد در چهاربرج، دو مسجد در باروق و یک مسجد در بکتاش برگزار می‌شود.
پ
پ

حجت‌الاسلام رحیم خیری در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر» با تبریک ماه رجب و تأکید بر بهره‌مندی از فیوضات این ماه، اظهار کرد: رجب ماه رحمت الهی بوده و باید از این ماه به بهترین نحو برای جلب رضایت پروردگار متعال بهره‌مند شویم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی میاندوآب افزود: یکی از مهم‌ترین آئین‌های عبادی ماه رجب و یکی از عبادت‌هایی که باعث می‌شود انسان به آرامش برسد عمل نورانی اعتکاف است.

وی با بیان اینکه اعتکاف از مهم‌ترین عوامل تربیت نسل جوان است، گفت: یکی از دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی نیز احیاء برنامه‌های معنوی دین مبین اسلام از جمله آئین اعتکاف است.

خیری با اشاره به برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در میاندوآب، چهاربرج، باروق و بکتاش، تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته مراسم معنوی اعتکاف در چهار مسجد در میاندوآب، دو مسجد در چهاربرج، دو مسجد در باروق و یک مسجد در بکتاش برگزار می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی میاندوآب اظهار کرد: مراسم معنوی اعتکاف با حضور برادران، خواهران از اقشار مختلف اعم از طلاب؛ دانش‌آموزان و خواهران در مساجد شهری و روستایی معین در روزهای ۵ تا ۷ بهمن‌ماه مصادف با ایام ابیض یعنی ۱۳ تا ۱۵ ماه رجب برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته مسجد جامع میاندوآب میزبان طلاب و دانش‌آموزان، مسجدالنبی (ص) میزبان آقایان، مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) میزبان خواهران و دانش‌آموزان و مسجد علی ابن ابی‌طالب (ع) نیز میزبان دانش‌آموزان و در چهاربرج، باروق و بکتاش نیز مساجد معین میزبان معتکفان خواهند بود.

خیری افزود: ثبت‌نام از علاقه‌مندان به شرکت در مراسم معنوی اعتکاف در میاندوآب در حوزه‌های علمیه برادران و خواهران، سازمان تبلیغات اسلامی و مسجدالنبی (ص) و در چهاربرج و باروق نیز در مساجد معین انجام می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی میاندوآب اظهار کرد: اجرای برنامه‌های مناجات، قرائت دعاهای وارده در ماه رجب، زیارت‌نامه، ختم قرآن کریم، سخنرانی، مدیحه‌سرایی، مراسم جشن میلاد حضرت علی (ع)، مراسم عزاداری حضرت زینب کبری (س)، جلسات پرسش‌وپاسخ، تشکیل حلقه‌های معرفتی و بیان احکام از جمله برنامه‌های فرهنگی اجرایی در مراسم اعتکاف امسال خواهند بود.

انتهای خبر/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.