۳ دستگاه کمپرسی حاوی شن و ماسه غیرمجاز در میاندوآب توقیف شد
۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۰
شناسه : 308779
5
سرپرست اداره صنعت معدن و تجارت میاندوآب: سرپرست اداره صنعت معدن و تجارت میاندوآب گفت: سه دستگاه کامیون کمپرسی که به‌صورت غیرقانونی اقدام به حمل، خریدوفروش مصالح از افراد غیرمجاز کرده بودند توقیف شدند.
پ
پ

رضا بهروزی در گفت‌وگو با خبرنگار زرین خبر با اشاره به اجرای گشت‌های مشترک با ادارات و نهادهای ذی‌ربط در راستای جلوگیری از خریدوفروش و دپو غیرمجاز شن و ماسه، اظهار کرد: در اجرای این طرح ساماندهی و جلوگیری از خریدوفروش و برداشت‌های غیرمجاز مصالح رودخانه‌ای در دستور کار قرار داشته و برای خاطیان پرونده تخلفاتی تکمیل و جهت رسیدگی به محاکم قضایی ارجاع می‌شود.

سرپرست اداره صنعت معدن و تجارت میاندوآب افزود: در راستای این بازدیدها، سه دستگاه کامیون کمپرسی که به‌صورت غیرقانونی اقدام به حمل، خریدوفروش مصالح از افراد غیرمجاز کرده بودند متوقف شدند.

وی گفت: با بررسی‌های صورت‌گرفته و اظهارات رانندگان افرادی که به‌صورت غیرقانونی اقدام به تأمین و فروش مصالح نموده بودند، شناسایی و پرونده تخلفاتی با عنوان تهیه و تأمین و فروش غیرمجاز مصالح رودخانه‌ای تشکیل و جهت رسیدگی به محاکم قضایی ارجاع شد.

بهروزی تصریح کرد: بازدید از دپوهای غیرمجاز و بررسی کامیون‌های حامل مواد معدنی شن و ماسه و کوپ سنگ‌های تزئینی، دکوراسیون داخلی و نما در قالب گشت مشترک با هم‌افزایی نیروهای انتظامی در میاندوآب انجام می‌شود.

سرپرست اداره صنعت معدن و تجارت میاندوآب افزود: اقدامات قانونی برابر ماده ۱۹ قانون معادن و همچنین ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی در خصوص تصرف در اموال عمومی و دولتی توسط دستگاه قضایی در مورد خاطیان اعمال می‌شود.

وی گفت: کامیون‌داران که اقدام به حمل شن و ماسه می‌کنند باید مصالح مورد درخواست مصرف‌کنندگان را از واحدهای مجاز تهیّه کرده و به‌هیچ‌وجه حق خرید و تأمین شن و ماسه از برداشت‌کنندگان غیرمجاز را ندارند.

انتهای پیام/

 

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.