۲۳ هزار بهره‌بردار در بخش کشاورزی میاندوآب فعالیت می‌کنند
24 خرداد 1402 - 9:32
شناسه : 308825
3
معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب: معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: ۲۳ هزار بهره‌بردار در بخش کشاورزی این شهرستان در عرصه تولید محصولات کشاورزی فعالیت می‌کنند.
پ
پ

رضا مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار زرین خبر با اشاره به پتانسیل‌های بخش کشاورزی در میاندوآب، گفت: کشاورزی اساس فعالیت‌های اقتصادی و تأمین‌کننده شغل و درآمد بیش از ۶۱ درصد جمعیت شهرستان میاندوآب است.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب افزود: ۲۳ هزار بهره‌بردار در بخش کشاورزی این شهرستان در عرصه تولید محصولات کشاورزی فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دشت زرخیز میاندوآب قطب دامپروری و کشاورزی استان است، اظهار کرد: میاندوآب دارای حدود ۴۶ هزار هکتار اراضی قابل‌کشت شامل بیش از ۳۶ هزار هکتار اراضی زراعی و هشت هزار هکتار باغی است.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب افزود: شهرستان میاندوآب دارای نزدیک به ۶۴ هزار رأس دام سنگین و ۴۰۴ هزار رأس دام سبک است.

مقدم تصریح کرد: تنوع محصولات تولیدی در حوزه‌های مختلف زراعی، باغی، دام و شیلات بسیار بالا بوده و بیش از ۵۰ نوع محصول در این شهرستان تولید می‌شود.

وی هم چنین با تقدیر از زحمات ارزشمند و تلاش‌های شبانه‌روزی تولیدکنندگان بخش کشاورزی، گفت: استفاده از روش‌های نوین علمی در افزایش تولید محصولات زراعی، مدیریت مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی، بهبود تغذیه گیاهی از جمله استفاده از کودهای ریزمغذی و افزایش عملکرد در واحد سطح از جمله اقدامات کشاورزان و تولیدکنندگان در این شهرستان بوده است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.