سه شنبه, ۱ تیر , ۱۴۰۰ 13 ذو القعدة 1442 Tuesday, 22 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 18404×
بهره مندی 33 هزار خانوار عشایری در کشور از انرژی خورشیدی/ تسهیلات بانکی ۲۰ میلیارد ریالی به تعاونی‌های عشایری کشور اعطا می شود
16 سپتامبر 2020 - 10:13
شناسه : 290269
2

رییس سازمان امور عشایری کشور  گفت: 33 هزار خانوار عشایری به انرژی خورشیدی تجهیز شده اند و طبق برنامه ریزی انجام گرفته امسال 12 هزار و 300 خانوار و سال آینده  نیز 10 هزار خانوار به انرژی خورشیدی مجهز می شوند.

پ
پ

به گزارش زرین خبر، کرمعلی قندالی در گفت و گو با خبرنگاران در میاندوآب اظهار کرد: عشایر  یک جامعه مولد و خود اتکا هستند که در حوزه اقتصاد نقش مهم و اساسی دارند.

رییس سازمان امور عشایری کشور  افزود: بر اساس آخرین آمار و سرشماری، یک میلیون و 200 هزار نفر شامل 213 هزار خانوار عشایر در کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه عشایر در کشور به صورت سالیانه حدود 6 میلیون تن انواع محصولات لبنی، پروتئینی، زراعی و.. تولید می کنند، گفت:بیشترین تولیدات عشابر با 195 هزار تن در حوزه گوشت قرمز است.

قندالی هم چنین با اشاره به اینکه 35 درصد صنایع دستی کشور به جامعه عشایر تعلق دارد، تصریح کرد: در همین راستا نیز 59 درصد کشور شامل ییلاق و قشلاق در حوزه قلمرو عشایر به شمار می رود.

رییس سازمان امور عشایری کشور  با تاکید بر توانمندسازی عشایر و تامین شرایط و امکانات رفاهی لازم برای عشایر، اظهار کرد: در حوزه زیرساختی مانند تامین راه، انرژی، آب و…. اقدامات خوبی برای عشایر انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه تامین انرژی از طریق پنل های خورشیدی با هدف تسهیل تامین انرژی و جلوگیری از تخریب محیط زیست از برنامه های ما است، افزود: در این راستا حدود 33 هزار خانوار به انرژی خورشیدی تجهیز شده اند و طبق برنامه ریزی انجام گرفته امسال 12 هزار و 300 خانوار و سال آینده  نیز 10 هزار خانوار به انرژی خورشیدی مجهز می شوند.

رییس سازمان امور عشایری کشور گفت: به منظور حمایت از عشایر و کمک به معیشت آنان تسهیلات بانکی ۲۰ میلیارد ریالی به تعاونی‌های عشایری اعطا می‌شود.

قندالی هم چنین به تشکیل و فعالیت 450 صندوق خرد زنان عشایری در کشور  اشاره و اظهار کرد: حدود ۱۵ هزار نفر در این صندوق ها که در زمینه های مختلف صنایع فعالیت می کنند، عضویت دارند.

گفتنی است رییس سازمان امور عشایری کشور  امروز از ۲ واحد پرواربندی دام در روستای “شیرین‌آب” و صندوق خرد زنان روستایی و عشایری در روستای “گل سلیمان‌آباد” شهرستان میاندوآب بازدید کرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.