چهارشنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 8 شوال 1442 Wednesday, 19 May , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 18285×
اقتصاد مبتنی بر توریسم می‌تواند جایگزین اقتصاد نفتی شود/ طرح جامع منطقه گردشگری باروق با جدیت پیگیری می شود
09 جولای 2020 - 9:38
شناسه : 289075
2

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت گردشگری و توریسم می تواند یکی از اولویت ها برای قطع وابستگی بودجه از نفت باشد.

پ
پ

مهدی عیسی زاده در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر با بیان اینکه گردشگری یک صنعت درآمدزا در دنیا است، اظهار کرد: امروز بسیاری از کشورها با اهمیت دادن به مقوله گردشگری و توسعه صنعت توریسم، چندین برابر درآمد نفتی، سود می کنند.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی افزود: صنعت گردشگری و توریسم می تواند یکی از اولویت ها برای قطع وابستگی بودجه از نفت باشد.

وی با بیان اینکه موضوع اقتصاد مبتنی بر توریسم را در سطح حوزه انتخابیه نیز پیگیری خواهد کرد، گفت: بنده در سطح منطقه ای، تمام تلاش خود را برای توسعه این موضوع بسیار مهم بکار خواهم گرفت و منطقه گردشگری باروق که متشکل از چندین روستا در یک مسیر بسیار زیبا قرار دارند را سعی خواهم کرد به پایان برسانم.

عیسی زاده با اشاره به پتانسیل و ظرفیت نهفته گردشگری در بخش باروق شهرستان میاندوآب، اظهار کرد: پتانسیل های گردشگری روستاهای بالادست بخش باروق میاندوآب نیازمند توجه است.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی گفت: طبیعت بکر، نقاط جذاب دیدنی، آبشارها، غارها و سبک زندگی سنتی و مفهومی، زیست حیوانات مختلف ،تولیدات لبنی و زنبورداری و تولید عسل مردم این مناطق پتانسیل های ارزشمندی هستند که می توانند این منطقه را به قطب گردشگری داخلی و خارجی تبدیل کند.

وی با اشاره به مطالعه طرح جامع گردشگری در مجلس نهم، افزود: در دوره نهم طرح جامع گردشگری میاندوآب را در دست مطالعه داشتیم که به مرحله عملیاتی شدن نرسید ولی با اعتمادی که مردم در دوره یازدهم به بنده کردند قطعا تلاش خواهم کرد این طرح را با محوریت روستاهای بخش باروق اجرایی کنم.

عیسی زاده با اشاره به تشکیل کارگروه تخصصی برای گردشگری میاندوآب در دفتر وی، تصریح کرد: بعد از تدوین طرح جامع، آن را عملیاتی خواهم کرد و البته این کارگروه پذیرای نظرات وپیشنهاد تخصصی صاحبنظران وعلاقمندان به این حوزه بسیار مهم است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.