چهارشنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 8 شوال 1442 Wednesday, 19 May , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 18285×
تمثال شهدا در میادین اصلی شهر میاندوآب نصب شود/ تاریخ نگاری شفاهی دفاع مقدس مورد توجه قرار گیرد
08 جولای 2020 - 16:18
شناسه : 289080
1

 در جلسه ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس بر لزوم زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس در جامعه تاکید شد.

پ
پ

به گزارش زرین خبر، جلسه ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس امروز در محل فرمانداری میاندوآب برگزار شد.

تمثال شهدا در میادین اصلی شهر نصب شود

در این جلسه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میاندوآب در این جلسه با بیان اینکه ما در سایه سار خون شهدا و رشادت های رزمندگان و ایثارگران به عنوان سرباز ولایت به مردم خدمت می کنیم، گفت: قدم های خوبی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در شهرستان برداشته شده ولی کافی نیست و باید تلاش بیشتری انجام گیرد.

سرهنگ پاسدار نورالدین پالهنگ با تاکید بر اینکه تمامی ادارات باید در موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت احساس مسئولیت کنند، افزود: باید ادارات نسبت به این موضوع و سرکشی از خانواده شهدا و رسیدگی به مشکلات آنان اهتمام بیشتری بورزند.

وی با بیان اینکه قرار بود تصویر 850 شهید شهرستان در ورودی های شهر نصب شود، اظهار کرد: این کار توسط شهرداری و شورای شهر شروع شد ولی مدتی است متوقف شده و که متولیان باید به آن رسیدگی کرده تا این اقدام سریعا به نتیجه برسد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میاندوآب با تاکید بر ساماندهی و رسیدگی به مزار شهدا در شهرها و روستاهای شهرستان، تصریح کرد: شهدا مایه عزت و افتخار ما هستند و مزار این عزیزان باید مورد توجه قرار گیرد.

پالهنگ با بیان اینکه در مراسمات شهرستان وصیت نامه و زندگی نامه شهدا چاپ و در بین جوانان و افراد حاضر توزیع شود، اظهار کرد: پیشنهاد می کنیم تا در میادین اصلی شهر، تمثال شهدای شاخص نصب شود.

وی با تاکید بر اینکه همه ما وظیفه داریم در راستای زنده نگهداشتن نام و یاد شهدا تلاش کنیم تا مانع از فراموشی آنها شویم، افزود: نباید با کم کاری خود سبب فراموشی شهدا شویم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میاندوآب در ادامه با بیان اینکه این شهرستان زادگاه افتخار آذربایجان و ایران، شهید مهدی باکری است، تصریح کرد: متاسفانه نتوانسته ایم شهید باکری را بشناسانیم که لازم است در این راستا گام های اساسی تر برداشته شود.

پالهنگ با اشاره به لزوم تدوین کتاب، سررسید و دایره المعارف شهدای میاندوآب و نقش این شهرستان در دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: باید خاطرات شهدا و ایثارگری های رزمندگان اسلام، مکتوب شده و ضمن تبیین نقش میاندوآب در دوران دفاع مقدس، به نسل حاضر و نسل های آینده انتقال یابد.

تاریخ نگاری شفاهی دفاع مقدس مورد توجه قرار گیرد

سرپرست فرمانداری میاندوآب نیز در این جلسه اظهار کرد: جنگ هشت سال تحمیلی، تنها جنگ نظامی نبود بلکه جنگ نظامی و اعتقادی بود.

حسام شیرازه محبت با اشاره به اینکه میاندوآب زادگاه شهید باکری است، افزود: متاسفانه شهید باکری در زادگاه خود مغفول مانده است، در حالی که می توانیم از ظرفیت خانه پدری شهید باکری در ایام راهیان نور و سایر ایام و مناسبت ها استفاده کرد.

وی با بیان اینکه نباید فراموش کنیم که برای این امنیت و آرامش چه هزینه هایی داده ایم، اظهار کرد: باید این رشادت ها بازگو شده و به نسل های امروزی و آینده انتقال یابد تا با رشادت ها آشنا شوند.

سرپرست فرمانداری میاندوآب با تاکید بر ورود ارشاد و حوزه هنری به موضوع تاریخ نگاری شفاهی، تصریح کرد: برای این انقلاب هزینه داده شده است و لازم است اداره ارشاد و حوزه هنری در زمینه تاریخ نگاری شفاهی تلاش کند.

شیرازه محبت تصریح کرد: باید نقش بصیرت، مقاومت، وحدت با استفاده از ظرفیت های موجود تبیین شود.

وی با اشاره به اینکه عدم آشنایی نسل جدید با آرمان های انقلاب یکی از خلاها است که باید از بین برود، تصریح کرد: باید در زمینه آشنایی نسل جدید با آرمان های انقلاب و ارزش های دفاع مقدس گام برداشت.

سرپرست فرمانداری میاندوآب هم چنین بر لزوم تکریم خانواده شهدا و در دستور کار قرار گرفتن دیدار از خانواده شهدا در ادارات و نصب تمثال شهدا در ورودی ها و سطح شهر میاندوآب تاکید کرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.