چهارشنبه, ۲۸ مهر , ۱۴۰۰ 14 ربيع أول 1443 Wednesday, 20 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 18869×
آذربایجان غربی ۸ هزار و ۶۰۰ نفر کمبود نیروی انسانی دارد
16 سپتامبر 2021 - 11:43
شناسه : 296138
1
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی: مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: هم اکنون آموزش و پرورش استان، هشت هزار و ۶۰۰ نفر کمبود نیروی انسانی دارد که با استمرار کار بازنشستگان و حق التدریسی ها پوشش داده شده است.
پ
پ

به گزارش زرین خبر به نقل از  اروم نیوز، مهین منافی در جمع خبرنگاران با اشاره به سرانه فضای آموزشی در آذربایجان غربی اظهار کرد: سرانه فضای آموزشی در آذربایجان غربی ۴.۰۵ مترمربع به ازای هر دانش آموز است که پایین تر از میانگین کشوری به شمار می رود که البته این رقم در شهرستانی نظیر پیرانشهر، ۱.۷ مترمربع است.

وی، افزود: ۶۰ درصد مدارس استان به تعداد سه هزار و ۲۴ مدرسه در مناطق روستایی قرار گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی به کمبود نیروی انسانی نیز اشاره کرد و افزود: هم اکنون آموزش و پرورش استان، هشت هزار و ۶۰۰ نفر کمبود نیروی انسانی دارد که با استمرار کار بازنشستگان و حق التدریسی ها پوشش داده شده است.

منافی با اشاره به مجاهدت فرهنگیان استان در ایام کرونا گفت: با وجود محدودیت دسترسی به اینترنت در سطح استان، در این ایام یک هزار و ۸۵۰ روستا نسبت به این امکانات تجهیز شدند.

وی بیان کرد: در مناطقی که فاقد امکانات اینترنت بودند، معلمان از طریق درسنامه ها و تشکیل گروه‌های آموزشی خودجوش، فرآیند آموزش را تداوم بخشیدند.

وی ادامه داد: بیش از ۹۸ درصد مدیران مدارس، ۹۴ درصد معلمان و ۸۵ درصد دانش آموزان استان در برنامه شاد فعال هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی ادامه داد: سال تحصیلی گذشته تعداد ۳۲۴ هزار دانش آموز دوره ابتدایی در سطح استان مشغول تحصیل بود.

منافی از وجود ۴۰۰ مدرسه کانکسی در سطح استان خبر داد و افزود: تمام مدارس کانکسی شمال استان جمع شده است و مابقی با بهره برداری از پروژه های جدید در حال جمع آوری است.

وی بیان کرد: در سال جاری با تحویل ۶۱ مدرسه جدید به آموزش و پرورش استان، تعداد مدارس استان به پنج هزار و ۱۵۰ مدرسه افزایش می یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی سال گذشته دارای ۶۲۵ هزار دانش آموز بود که طبق پیش بینی ها این میزان امسال ۲۱ هزار نفر افزایش دارد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.