چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰ 26 ربيع ثاني 1443 Wednesday, 1 December , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 19051×
نظارت ۴ اکیپ دامپزشکی میاندوآب بر ذبح دام در روز عید قربان
19 جولای 2021 - 11:11
شناسه : 295239
2
رئیس اداره دامپزشکی میاندوآب گفت:چهار اکیپ ثابت و سیار دامپزشکی بر ذبح دام در روز عید قربان در این شهرستان نظارت می کنند.
نویسنده : رئیس اداره دامپزشکی میاندوآب خبر داد;
پ
پ

مهدی فتاحی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر با اشاره به آمادگی و اتخاذ تدابیر لازم و تشکیل اکیپ های نظارت شرعی و بهداشتی برای روز عید قربان در شهرستان میاندوآب، اظهار کرد:همه ساله قبل از فرا رسیدن عید قربان، شبکه دامپزشکی با ارگانهای ذیربط در راستی انجام نظارتهای بهداشتی و شرعی دام های قربانی و تضمین سلامت گوشت قرمز مصرفی شهروند گرامی همکاری می کند.

رئیس شبکه دامپزشکی میاندوآب افزود: در این راستا جلسات مشترک با شهرداری، شبکه بهداشت، اداره صنعت معدن و نیروی انتظامی برگزار و برنامه ریزی های لازم جهت تشکیل اکیپ های مشترک انجام گرفته است.

وی گفت: از مردم عزیز خواهشمندیم تا دام های ویژه نذری عید قربان را در کشتارگاه دامی شهرستان ذبح کنند تا از آلودگی زیست محیطی و بیماریهای مشترک بین انسان و دام جلوگیری شود.

فتاحی تصریح کرد: طی جلسه با شهرداری مکان خاصی برای تهیه و عرضه دام زنده مورد نیاز شهروندان در نظر گرفته شده است که از طریق شهرداری به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

رئیس شبکه دامپزشکی میاندوآب اظهار کرد: کشتارگاه صنعتی دام میاندوآب نیز در شب و صبح عید قربان فعال بوده و آماده ارایه خدمات بهداشتی و ذبح شرعی از طریق ناظرین بهداشتی دامپزشکی دامهای قربانی شهروندان است.

وی با اشاره به اینکه یک اکیپ ثابت در محل اداره دامپزشکی و ۳ اکیپ سیار از ارگانهای ذیربط در سطح شهر بر عرضه گوشت قرمز نظارت خواهند داشت، افزود: مردم هم چنین می توانند با شماره تماسهای ۴۵۲۲۸۲۶۰ و ۴۵۲۲۴۵۲۲ تماس حاصل نموده و  درخواست معاینه بر ذبح شرعی و بهداشتی داشته باشند که در این صورت نیز سریعا کارشناس بهداشتی و ناظر شرعی به محل قربانی اعزام خواهد شد.

فتاحی گفت: همکاران شبکه دامپزشکی بمنظور حفظ سلامت و بهداشت همشهریان گرامی آماده هرگونه مشاوره بوده و به مردم توصیه می شود با توجه به خطر بیماری تب خونریزی دهنده کریمه و کنگو، گوشت مورد نیاز خود را از مراکز عرضه مجاز و قصابی ها تهیه و به ممهور بودن لاشه ها به مهر دامپزشکی و لیبل نظارت شرعی توجه ویژه نمایند و از تهیه گوشت از افراد بی هویت، فاقد کارت بهداشتی و سرراهی مطلقا خودداری نمایند.

رئیس شبکه دامپزشکی میاندوآب در پایان به افراد سودجو و فرصت طلب هشدار داد و اظهار کرد:برابر هماهنگی های انجام گرفته با مراجع محترم قضایی و نیروی محترم انتظامی و شهرداری، با هرگونه کشتار غیرمجاز به قصد فروش و سودجویان خارج از کشتارگاه و بدون نظارت بهداشتی دامپزشکی که سلامت مردم را مورد تهدید قرار دهد، بشدت برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.