جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰ 9 ذو القعدة 1442 Friday, 18 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 18387×
متخلف زباله سوزی در میاندوآب به چنگال قانون افتاد
16 می 2021 - 8:41
شناسه : 294303
2
رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب گفت: مأمورین یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان با پیگیری و شناسایی یک مورد تخلف آلودگی هوا ناشی از سوزاندن لاستیک های فرسوده، اقدام قانونی در رابطه با این تخلف را اعمال کردند.
پ
پ

علیرضا بقالی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر، گفت: برابر گزارشات ارسالی به این اداره مبنی بر زباله سوزی و ایجاد آلودگی در حاشیه یکی از مناطق شهری، بلافاصله موضوع از طریق مامورین یگان حفاظت این اداره و با حضور نیروی انتظامی پیگیری شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب افزود: در جریان بررسی موضوع مشاهده شد یک نفر متخلف به صورت غیر قانونی اقدام به جمع آوری و سوزاندن لاستیک های فرسوده به منظور تخلیه و جداسازی اجزای فلزی داخل آن می کند .

وی اظهار کرد: ضمن جلوگیری از این اقدام غیر قانونی و تشکیل صورتجلسه، پرونده تخلف به مقامات قضایی ارجاع شد.

بقالی تصریح کرد: سوزاندن مواد پلاستیکی و لاستیک های فرسوده باعث انتشار مواد شیمیایی و آلاینده های مختلف هوا می‌شود که از جمله خطرناک ترین آنها شامل هیدروکربن های فرار، فوران ها، دی اکسین و فلزات سنگین می باشد که علاوه بر آلایندگی هوا، می توانند برای آلودگی منابع آب و خاک هم خطرناک باشند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب گفت: براساس ماده ۲۰ قانون هوای پاک، انباشت پسماندهای بیمارستانی، صنعتی، کشاورزی و خانگی در معابر عمومی و فضای باز یا سوزاندن آنها ممنوع بوده و متخلفین طبق مقررات برخورد می شود.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.