چهارشنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 8 شوال 1442 Wednesday, 19 May , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 18285×
سرمای بهاره و تگرگ ۱۰۰۰ میلیارد ریال به کشاورزی میاندوآب‌ خسارت زد
02 می 2021 - 14:12
شناسه : 294080
1
مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب‌ گفت: سرمای زمستانه و دیررس بهاره و تگرگ یک هزار و ۳۶ میلیارد و ۳۱۲ میلیون ریال به محصولات باغی و زراعی این شهرستان خسارت وارد کرد.
پ
پ

علی دیانتی در گفت و گو با خبرنگار زرین‌خبر با اعلام این خبر، اظهار کرد: سرمای زمستانه و دیررس بهاره و هم چنین بارش تگرگ بیش از یک هزار و ۳۶ میلیارد و ۳۱۲ میلیون ریال به محصولات باغی و زراعی این شهرستان در سال زراعی جاری خسارت وارد کرد.

مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب افزود: بیشترین خسارت سرمازدگی در حوزه باغی بوده که به محصولات زردآلو، بادام و گردو در مناطق اطراف میاندوآب‌ و بخش باروق وارد شده‌ است‌.

وی با بیان اینکه خسارت تگرگ نیز در فروردین ماه امسال به باغ های روستاهای “گاومیش گلی” تا “نصیرکندی” خسارت زد، گفت: خسارت تگرگ در بخش زراعی با سطح زیر کشت ۴۰ هکتار به میزان ۱۰ درصد و در بخش باغی ۶۱۰ هکتار به میزان ۲۰ درصد با ۴۶ میلیارد و ۵۱۷ میلیون ریال برآورد شده است.

دیانتی با اشاره به اینکه سرما هم در مجموع ۹۸۹ میلیارد و ۷۹۵ میلیون ریال خسارت زده است، بیان کرد: خسارت سرمازدگی زمستانه و دیررس بهاره در بخش زراعت نیز در ۹ هزار و ۵۴۵ هکتار به میزان ۲۸ درصد در اراضی دیم و ۳۰ درصد در اراضی آبی بود و در محصولات باغی هم در سطح پنج هزار و ۱۴۴ هکتار به میزان ۳۰ درصد خسارت وارد کرد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.