چهارشنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 10 رمضان 1442 Wednesday, 21 April , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 18184×
وضعیت کرونای انگلیسی در آذربایجان‌غربی حاد شده است
24 مارس 2021 - 15:37
شناسه : 293653
1
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی: آقازاده گفت: همه موارد بستری در استان را مبتلایان به کرونای انگلیسی در نظر می گیریم زیرا وضعیت این ویروس جهش یافته در استان بسیار حاد شده است.
پ
پ

به گزارش زرین خبر به نقل از اروم نیوز، جواد آقازاده در یک گفت و گوی خبری افزود: ظرفیت بیمارستان های استان به ویژه ارومیه به علت افزایش قابل توجه بستری شدگان بیماران مبتلا به کرونا در حال تکمیل شدن است.

وی ادامه داد: در حال حاضر، بیمارستان طالقانی تکمیل شده و در بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه نیز ۱۳۰ نفر بستری مبتلا به کرونا وجود دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی اضافه کرد: در صورتی که شاهد رعایت بیشتر موارد بهداشتی نباشیم، روند ابتلا، بستری و فوت ناشی از کرونا به صورت جهشی افزایش خواهد یافت.

آقازاده با ابراز نگرانی از بی توجهی به محدودیت ها و ممنوعیت های کرونایی در آذربایجان غربی بیان کرد: رشد مسافرت ها از استان های دیگر با توجه به بسته شدن مسیرهای شمالی، ورود مسافران از شمال عراق به استان در ایام نوروز و نارنجی شدن وضعیت شهرهایی نظیر بانه، سقز، بیجار در استان کردستان و عجب شیر در آذربایجان شرقی موجب افزایش مبتلایان و بستری های کرونایی در استان شده است.

وی ادامه داد: شهرستان های تکاب و میاندوآب نیز نظیر سردشت و بوکان از طریق رفت و آمد با شهرهای نارنجی همجوار در استان های دیگر، مستعد تبدیل وضعیت به نارنجی هستند که باید محدودیت های زیادی در جلوگیری از این امر اعمال شود.

وی با اشاره به اینکه وجود بازارچه هایی نظیر تاناکورا در آذربایجان غربی باعث افزایش مسافرت به استان شده، گفت: جلوگیری از ورود و خروج به شهرها نارنجی باید با جدیت بیشتری مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام /

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.