دوشنبه, ۵ مهر , ۱۴۰۰ 20 صفر 1443 Monday, 27 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 18766×
اسکوچیچ: AFC خلاف عُرف تصمیم می‌گیرد/ نظرات ایران را خواستند اما همه‌چیز فرمالیته بود!
13 مارس 2021 - 16:02
شناسه : 293510
5
راهکار کنفدراسیون فوتبال آسیا با روح ورزش سازگار نیست؛ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به تصمیم عجیب کنفدراسیون فوتبال آسیا واکنش نشان داد.
پ
پ

به گزارش زرین خبر،

دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال پس از اعطای میزبانی از مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به کشور بحرین و پای‌مال شدن حق فوتبال ایران با تصمیم عجیب کنفدراسیون فوتبال آسیا، طی پیامی به زبان فارسی در صفحه اینستاگرام‌اش اظهار داشت: وقتی با آقای شین مَن گیل، رئیس کمیته مسابقات کنفدراسیون آسیا، در روز ۲۶ بهمن ویدئو کنفرانس داشتیم، مستقیماً به ایشان خاطر نشان کردم که به عقیده من تمام تصمیمات از قبل گرفته شده و این کنفرانس تنها به حالتی تشریفاتی و فرمالیته برگزار شده است و من فایده‌ای در آن نمی‌بینم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران افزود: در ظاهر، آنها نظرات ما را خواستند اما شک ندارم که همه‌چیز از قبل مشخص شده بود، چراکه وقتی صحبت از انجام بازی‌ها در فروردین یا تعویق آنها به خرداد بود، ناگهان پیامی روی صفحه مانیتور ظاهر شد که تعویق بازی‌ها قطعی شده. چیزی که بیشتر تعجب مرا برانگیخت، زمانی بود که موضوع جلسه درباره تعویق بازی‌ها از فروردین به خرداد بود، و بدون هیچ مقدمه‌ای، نماینده بحرین شروع به صحبت از میزبانی کرد که کاملاً باعث حیرت‌زدگی من شد.

دراگان اسکوچیچ بیان داشت: گذشته از اینها، برایم قابل‌هضم نیست که‌ چرا مسابقات حدود یک سال به تعویق افتاده‌اند. وقتی صحبت از صحت و سلامت انسان‌ها باشد، قطعاً حفظ سلامت افراد و رعایت پروتکل‌ها برایم بالاترین اولویت است. اما، ویروس کرونا دیگر موضوعی جدید نیست، و فکر می‌کنم که AFC تجربیاتی در زمینه برگزاری مسابقات در این یک سال پیدا کرده. من مصرانه از نمایندگان AFC خواستم تا از برگزاری رقابت‌های مختلف در اروپا الگوبرداری کنند و پاسخ آنها به من چنین بود؛ «شما متوجهِ تنوع قاره آسیا نیستید.» حالا با این تصمیم، کاملاً متوجهِ تنوع در طرز برخورد شده‌ام. خلاف عرف.

وی درنهایت گفت: در نظر من، AFC می‌بایست راهکاری پیدا می‌کرد که به نفع همه باشد – و نه یک تیم – و تصمیمی سازگار با روح ورزش می‌گرفت. اما در نهایت، تمام تیم‌ها باید با ما مواجه شوند و ما هم بدون‌شک حضوری قدرتمندانه خواهیم داشت و بر این موقعیت فائق خواهیم آمد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.