پنج شنبه, ۲۵ شهریور , ۱۴۰۰ 9 صفر 1443 Thursday, 16 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 18721×
سانسور رسانه‌ای شدید بعد از تشییع میلیونی سردار سلیمانی و سکوت وزارت ارتباطات
26 دسامبر 2020 - 16:59
شناسه : 292328
18

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج با اشاره به جریان رسانه‌ای قبل و بعد از شهادت سردار سلیمانی، گفت: در جریان تشییع میلیونی سردار سلیمانی شاهد سانسور شدیدی بودیم که متأسفانه وزارت ارتباطات در این خصوص سکوت کرد.

پ
پ

به گزارش زرین خبر، مسلم معین مسئول سازمان فضای مجازی بسیج در نشست مجازی فعالان فضای مجازی استان‌های یزد، کرمان و سیستان و بلوچستان به ابعاد رسانه‌های ترور شهید سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: ترور شهید سلیمانی یکی از مهمترین و اثرگذارترین حوادث قرن است نکات مختلفی از جهات گوناگون بالأخص از جنبه رسانه دارد.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی از سال ۷۶ تا ۹۸ به مدت ۲۲ فرمانده سپاه قدس بود، افزود: شهید سلیمانی در طول این ۲۲ سال فعالیت‌های چشمگیر و اثربخشی را در منطقه و بُعد بین‌الملل انجام دادند که در ذهن همگان باقی خواهد ماند. نقش‌آفرینی سپاه قدس در افغانستان، حضور در لبنان و جنگ ۳۳ روزه و تقویت و بازآفرینی حزب‌الله لبنان، حضور در جنگ ۲۲ روزه فلسطین و همچنین مبارزه با داعش در سوریه و عراق و از بین بردن آنها و ایجاد بسیج مردمی سوریه و حشدالشعبی و حضور فعال در یمن و اتفاقات کردستان عراق سبب شد تا این زنجیره و بازمهندسی جدید منطقه به فرماندهی سردار سلیمانی به وجود آمد.

معین اضافه کرد: این اتفاقات سبب شد که تصویر شهید سلیمانی در منطقه فرمانده مصلح و مبارزه با تروریسم خود را نشان دهد و با مردم ارتباط خوبی را برقرار کند.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج با اشاره به نگاه غرب در جریان ترور سردار سلیمانی، گفت: با نگاه به نوشته‌های رسانه‌ها و گفته‌های نظامی‌های دشمن، یک نگاه مثبت به شهید سلیمانی دارند و در تعابیرشان سردار سلیمانی را یک دشمن بااخلاق و شایسته خطاب می‌کنند.

وی با بیان اینکه محبوبیت سردار سلیمانی قبل از شهادت، در جمهوری اسلامی قابل بیان نیست، اظهار داشت: طبق نظرسنجی دانشگاه مریلند که هفت نفر از سیاسیون را انتخاب کرده بود، شهید سلیمانی بافاصله بسیار زیاد محبوب‌ترین شخصیت سیاسی نظامی ایران لقب گرفت.

 

مقبولیت سردار سلیمانی در بین تمامی آحاد مردم

معین اعلام کرد: ایرانی‌های ملی‌گرا، سردار سلیمانی را آرش کمانگیر زمان می‌شناختند و انقلابیون نیز به حاج قاسم القابی مانند شهید زنده انقلاب اسلامی، عباس دوران و مالک اشتر علی داده بودند.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج با اشاره به ابعاد ترور سردار سلیمانی در منطقه و جهان، گفت: بعد از شهادت سردار سلیمانی، کابوس اسرائیل و این فرمانده زیرک و محاسبه‌گر نظامی که هیچ‌کس به بدی از وی یاد نمی‌کرد، دشمن سعی کرد تا فضا را تغییر دهد.

وی با بیان اینکه ترور یک کلمه با بار حقوقی مجرمانه است و کشور ترور کننده به‌عنوان یک تروریست شناخته خواهد شد، اضافه کرد: اتفاقی که بعد از شهادت سردار سلیمانی افتاد، گاف رسانه‌ای غرب بود و آنها از واژه ترور استفاده و اعتراف به جرم کردند، وقتی این اتفاق از سوی آنها اذعان شد طبیعتاً دولت آمریکا به یک تروریست تبدیل می‌شود و این عملاً دست کارشناسان رسانه‌ای غرب و آمریکایی را باز گذاشت تا بتوانند فضا را تحلیل کنند و به واکاوی موضوع ترور بپردازند.

معین افزود: پس از مدتی ذهنیت ترور در رسانه‌ها و در غرب شکل گرفته بود اما آنها به دنبال تغییر واژه ترور به کُشتن بودند تا بتوانند تغییر ذهنیتی در سطح بین‌الملل ایجاد کنند.

 

سانسور رسانه‌ای شدید بعد از شهادت سردار سلیمانی و سکوت وزارت ارتباطات

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج سانسور رسانه‌ای شدید را یکی از دیگر اتفاقات بعد از ترور سردار سلیمانی دانست و گفت: این میزان سانسور رسانه‌ای و فضای مجازی به حدی بود که فیس‌بوک، اینستاگرام و توییتر ده‌ها هزار اکانت که معترض به ترور حاج قاسم سلیمانی بودند مسدود شد و در واقع یک ترور اکانتی صورت پذیرفت.

وی اعلام کرد: بعد از ترور اکانتی شدیدی که از سوی غربی‌های صورت پذیرفت، انجمن روزنامه‌نگاران جهان به این مسئله اعتراض کردند ولی متأسفانه وزارت ارتباطات سکوت کرد و هیچ اعتراضی به این مسئله نکرد.

معین سرازیر شدن موج انتقادات به ترامپ و ایالت متحده را از دیگر اتفاقات بعد از ترور سردار سلیمانی اشاره کرد و اذعان داشت: ترامپ نسبت به مسئله ترور شهید سلیمانی ابراز خوشحالی می‌کرد و بر این تفکر بود که با درگیر شدن با ایران می‌تواند محبوبیت را در کشور خود به دست آورد و به این کج‌فهمی اعتقاددارند؛ اما با ترور سردار سلیمانی نه‌تنها محبوبیتی کسب نکرد بلکه در بین کشورهای دنیا با افت شدید مقبولیت مواجه شد و با ادعای برخی از رسانه‌های آمریکایی، مردم این کشور دیگر امنیتی برای خود متصور نیستند.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج به سانسور تشییع میلیونی شهید سلیمانی در ایران و کشورهای منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: این تشییع میلیونی از سوی رسانه‌های غربی با سانسور شدید مواجه شد که متأسفانه در داخل هم این خط تحریف وجود داشت و یک خباثت‌ورزی‌هایی شکل گرفت تا تشییع میلیونی شهید سلیمانی را به مسائل دیگر مرتبط قرار دهند.

وی اضافه کرد: وقتی فضای رسانه‌ای قبل و بعد از شهادت سردار سلیمانی را بررسی کنیم می‌بینیم که یک فرمانده درجه یک مبارزه با تروریسم را برای توجیه ترور ناجوانمردانه خود، به یک تروریست معرفی کنند.

معین شبکه‌های اجتماعی را بستر دشمن دانست و خاطرنشان کرد: مدل مواجه در شبکه‌های اجتماعی را باید دانست تا بتوان به بهترین شکل ممکن با دشمن مقابله و از مردم و افکار انقلابی در کشور صیانت کرد.

*دانا

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.