دوشنبه, ۵ مهر , ۱۴۰۰ 20 صفر 1443 Monday, 27 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 18766×
سواد رسانه‌ای؛ سلاحی برای مقابله با رفتارهای نو‌پدید کنشگران اجتماعی
29 اکتبر 2020 - 14:24
شناسه : 291130
7

پروژ‌ه‌های طراحی شده از سوی عناصر معلوم‌الحال که خط و مشی غیر از اسلام و انقلاب دارند، با توجه به همه‌گیر شدن آموزش‌های نهضت سواد رسانه‌ای انقلاب اسلامی در سطح گسترده برای عموم مردم، قطعا شکست خواهد خورد.

پ
پ

به گزارش زرین خبر، هفته وحدت فرصت مناسبی است تا ضرورت همبستگی و یکدلی جهان اسلام به ویژه در این زمان پر از فتنه و آشوب، با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.

اگرچه مسلمانان از مذاهب مختلف در برخی آراء و احکام اختلاف نظر دارند اما دارای اشتراک‌های متعدد چون باور به خدای واحد، کتاب آسمانی، پیامبر(ص) و قبله یکسان هستند، همچنین مسلمانان بر انجام عبادات مهمی چون نماز، روزه، حج، زکات و غیره اتفاق نظر دارند.

در روزهای اخیر شاهد هتک حرمت‌ها و حرف‌های بی اساس از سوی بعضی از انسان‌های منحرف از دین و انقلاب بودیم که با انتشار مطالبی سخیف قصد در ایجاد تفرقه و تشکیک اذهان عمومی را دارند.

سواد رسانه‌ای در شکل‌گیری هویت تعاملات انسانی بسیار تاثیرگذار است، به طوری کلی، فرد هنگامی که به تعامل با دیگری می پردازد هویت خویش را به عنوان یک عضو جامعه پیدا می‌کند لذا نیاز به سواد رسانه‌ای به عنوان سلاحی برای مقابله با ایدئولوژیکی و رفتارهای نوپدید کنشگران اجتماعی لازم است.

در پاسخ به شبهات مطرح شده توسط منحرفان نسبت به شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) باید به مستندات قرآنی، تاریخی اشاره کرد؛ اولا آیه ۶۱ سوره نور که خطاب اولیه این آیه به مردم مسلمان مدینه است، صراحت و دلالت دارد بر اینکه خانه‌های مدینه درب داشته و درب‌ها کلید هم داشته است.

همچنین در کتاب‌های اهل سنت می‌توان به کتاب علامه سجستانی اشاره کرد که نوشته: برای پیامبر مهمانان زیادی رسید، آنان از پیامبر تقاضای غذا نمودند. پیامبر به عمر گفت: ای عمر، این افراد را ببر و به آنان غذا بده. عمر آن افراد را همراه خود گرفت و به سوی خانه خود حرکت کرد. او وقتی به در خانه و اتاق خود رسید، لحظه‌ای صبر کرد، سپس کلید را از کمربند خود بیرون آورد و در را باز کرد….

این گونه پروژ‌ه‌های طراحی شده از سوی عناصر معلوم‌الحال که خط و مشی غیر از اسلام و انقلاب دارند، با توجه به همه‌گیر شدن آموزش‌های نهضت سواد رسانه‌ای انقلاب اسلامی در سطح گسترده برای عموم مردم، قطعا شکست خواهد خورد.

همچنین این نهضت با تولید و محتواهای فاخر در حال روشنگری مسائل  در جنبه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و … برای بالابردن سطح سواد رسانه‌ای مردم می‌باشد.

* حسن ترانه ـ دبیر نهضت سواد رسانه‌ای انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی

 

اروم نیوز

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.