دوشنبه, ۵ مهر , ۱۴۰۰ 20 صفر 1443 Monday, 27 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 18766×
تشکیل گشت سلامت برای کنترل کرونا در میاندوآب/برخورد قضائی با افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند
07 جولای 2020 - 9:34
شناسه : 289057
4

در راستای کنترل و تشدید نظارت ها و رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان میاندوآب، فوریت های سلامت محیط و کار با عنوان پلیس سلامت در راستای مقابله با شیوع کرونا در این شهرستان تشکیل شده است.

پ
پ

به گزارش زرین خبر، این روزها همه جا صحبت از میهمان ناخوانده و ویروس منحوسی به نام “کرونا” است که  از اواخر بهمن ماه سال گذشته، وارد کشور ما شده است.

این میهمان ناخوانده و ویروس منحوس در مدتی که در کشور ما بود، سبب تعطیلی مدارس، دانشگاهها، نماز جمعه و جماعت ها، اصناف و… نیز شده و  به نوعی همه چیز را تحت تاثیر قرار داده است و این در حالی است که مسئولان بارها بر اجرای طرح های فاصله‌گذاری اجتماعی و هوشمند تاکید دارند تا مردم در کنار برگشتن به حالت عادی زندگی این فاصله اجتماعی را رعایت کنند تا به این بیماری مبتلا نشوند.

در این بین استان آذربایجان غربی به لحاظ شیوع کرونا در کشور جزو استان های قرمز بوده و در این استان به گفته مسئولان11 شهرستان در وضعیت قرمز قرار دارند که میاندوآب یکی از این شهرها است.

این وضعیت سبب شد تا محدودیت های کرونایی در برخی موارد دوباره به شهرهای استان برگردد و از ابتدای هفته برخی محدودیت ها در کنار اجباری شدن ماسک در استان اجرایی شود تا زنجیره شیوع کرونا قطع شود.

اما در این میان هستند عده ای که این ذهنیت را دارند که کرونا تمام و یا ضعیف شده است و برخی نیز متاسفانه به وضعیت قرمز کرونا توجه نداشته و با عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و یا اقدام به برپایی مراسمات عروسی و جشن و… در خانه باغ های حاشیه شهری می گیرند و زمینه ساز تجمع و شیوع بیماری می شوند.

گشت سلامت برای مقابله با شیوع کرونا در میاندوآب تشکیل شد

در راستای کنترل این موارد و تشدید نظارت ها و رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان میاندوآب مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب از تشکیل فوریت های سلامت محیط و کار در میاندوآب با عنوان گشت سلامت در راستای مقابله با شیوع کرونا در این شهرستان خبر داد.

سهراب حیدری در این باره به خبرنگاران گفت: در راستای نظارت بر اجرای صحیح دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با بیماری کرونای کشور، استان و شهرستان و همچنین برای برخورد با اجتماعات و برگزاری مراسمات جشن و یا ترحیم و برخورد با آن دسته از بیماران کووید ۱۹ که قرنطینه خانگی را رعایت نمی‌کنند، فوریت های سلامت محیط و کار با عنوان گشت سلامت در شهرستان ایجاد شده و با هماهنگی دستگاه قضایی با این موارد برخورد جدی می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب افزود: فوریت های سلامت محیط و کار در میاندوآب تحت عنوان پلیس سلامت فعالیت خود را توسط واحد بهداشت محیط و حرفه ای شبکه بهداشت و درمان میاندوآب و واحد بیماری ها و با همکاری فرمانداری، نیروی انتظامی و اتاق اصناف شروع کرده است.

وی اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل مربوط به کمیته پلیس کرونا، مسئولان بهداشتی به عنوان ضابط قضایی در صورت مشاهده تخلف در صنوف مختلف و برپایی هر گونه اجتماعات از قبیل مراسم جشن، ترحیم و یا گردهمایی هایی که فاصله اجتماعی رعایت نشود و همچنین افراد مبتلا که دستورالعمل‌های قرنطینه را رعایت نکنند، برای این موارد شکوائیه تنظیم و به دادستانی ارسال می شود تا با موارد فوق برخورد قضایی لازم انجام گیرد.

حیدری تصریح کرد: ارزیابی عملکرد ادارات و سازمانها در خصوص اجرای پروتکل های بهداشتی و پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا و راست آزمایی کارکنان ادارات و همچنین مراجعین به ادارات در راستای کنترل بیماری کرونا ، نظارت بر فاصله گذاری اجتماعی و جلوگیری از تجمعات در ادارات از اهداف و وظایف گشت سلامت در میاندوآب است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب گفت: واحد سلامت کار شبکه بهداشت و درمان میاندوآب پس از اتمام عملیات نظارت و بازرسی روزانه خود از سطح شهر، گزارش و عملکرد خود را، به فرمانداری شهرستان  اعلام می کند.

وی هم چنین با بیان اینکه میاندوآب در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد، افزود: از مردم عزیز خواهشمندیم از تردد بی مورد درخیابان ها و معابر عمومی خودداری کرده و به توصیه ها توجه ویژه داشته باشند.

رعایت دستورات بهداشتی، پرهیز از تجمعات و رعایت فاصله گذاری اجتماعی سه اصل اساسی قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا به شمار می رود که لازم است توسط مردم و مسئولان مورد توجه قرار گیرد تا به لطف الهی هر چه سریعتر شاهد ریشه کن شدن این ویروس منحوس در کشور؛ استان و شهرمان باشیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.