۱۲ فروردین؛ روزی فراموش ناشدنی در تاریخ انقلاب اسلامی
۱۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۶
شناسه : 306715
7
تاریخ انقلاب اسلامی ایران پر از روزهای مهم و سرنوشت ساز و فراموش ناشدنی است و روز ۱۲ فروردین ۵۸ نیز یکی از مهم‌ترین این روزها است که در آن شعار «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» تحقق یافت.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، امروز، ۱۲ فروردین در تقویم به نام روز جمهوری اسلامی نامگذاری شده است.

در ۱۲ فروردین سال ۵۸، رفراندوم تاریخی در ایران صورت گرفت و مردم با ۹۸/۲ درصد به جمهوری اسلامی رای «آری» دادند و یکی از تاثیرگذارترین و مهم ترین روزهای انقلاب شکل گرفت.

تاریخ انقلاب اسلامی ایران پر از روزهای مهم و سرنوشت ساز است و روز ۱۲ فروردین ۵۸ در کنار ۲۲ بهمن ۵۷ نیز یکی از مهم ترین این روزها است که مردم بعد از بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ۵۷، با حضور پرشور در پای صندوق های رای و رای ۹۸ درصدی به جمهوری اسلامی سرنوشت خود را تعیین کردند.

در روز ۱۲ فروردین ۵۸ حکومتی پایه ریزی شد  که شعار اصلی انقلاب یعنی استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی را تحقق بخشید و ارزش های دینی و الهی را در جامعه حاکم ساخت و شکوفه آزادی ملت غیور ایران که در ۲۲ بهمن ۵۷ کاشته شده بود، در ۱۲ فروردین ماه ۵۸ در خاک ریشه دوانید.

روز جمهوری اسلامی، از ایام الله است

امام جمعه میاندوآب، در این باره با اشاره به فرارسیدن روز ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی، اظهار کرد: روز جمهوری اسلامی، از ایام الله است و باید آن را گرامی بداریم.

حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده با بیان اینکه در هیچ کجای دنیا، انقلابی پیدا نمی شود که بعد از پیروزی خود را در معرض رای مردم بگذارد، افزود: ولی انقلاب اسلامی ایران به رای مردم گذاشته شد و در ۱۲ فروردین ۵۸ بیش از ۹۸ درصد مردم به آن رای “آری”دادند.

وی با بیان اینکه دشمنان همواره به دنبال سیاه نمایی علیه نظام و انقلاب اسلامی هستند، گفت: ما وجود برخی مشکلات را کتمان نمی کنیم اما دستاوردهایی داریم که باید آنها را گفت و تبیین کرد.

حسن زاده تصریح کرد: ایجاد نظام ولایی و مردم سالاری دینی از جمله مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

امام جمعه میاندواب اظهار کرد: در نظام اسلامی، همه مسئولان نظام به صورت مستقیم یا غیرمستقیم توسط مردم انتخاب می شوند و رای مردم در همه صحنه ها تاثیرگذار است.

۱۲ فروردین، روز تحقق استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است

در این زمینه نماینده مردم میاندوآب و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به خبرنگار زرین خبر، گفت: روز جمهوری اسلامی یکی از مهم ترین روزهای و تعیین کننده ترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی است.

مهدی عیسی زاده با بیان اینکه ۱۲ فروردین، روز آری گفتن به حاکمیت اسلام و ارزش های دینی و الهی در جامعه است، افزود: روز ۱۲ فروردین، روز بیعت با ولایت مطلقه فقیه و تثبیت دستاوردهای سال‌های مبارزه و نهضت اسلامی ملت بزرگ ایران اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) و جانفشانی شهدای این سرزمین است.

وی گفت: در روز ۱۲ فروردین، شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ملت ایران به بار نشست و نظام جمهوری اسلامی ایران استقرار یافت.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انقلاب اسلامی با رهبری امام خمینی (ره) به ما استقلال، آزادی و اقتدار بخشیده است و این استقلال در ابعاد مختلف یکی از ابزارهای قدرت جمهوری اسلامی است.

۱۲ فروردین تجلی مردم سالاری دینی است

کارشناس مسائل سیاسی نیز در این زمینه به خبرنگار زرین خبر گفت:۱۲ فروردین تجلی مردم سالاری دینی است که در ایران اسلامی تجلی یافته که مردم در تعیین سرنوشت خویش دخیل هستند.

سعیدی اظهار کرد: ۱۲ فروردین، روزی است که با رأی و نظر مردم ساختار سیاسی اجتماعی ایران بر مبنای آرای ملت مسلمان ایران تثبیت شد.

وی افزود: همه پرسی ۱۲ فروردین  ۱۳۵۸ یک اتفاق مهم تاریخی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است که رای قاطع مردم به جمهوری اسلامی، تحلیل گران غربی و دنیا را به شوک فرو برد.

سعیدی تصریح کرد: یوم‌الله ۱۲ فروردین تجلّی واقعی خواست ملّت بزرگ ایران اسلامی در تحقق غیرت و عزت اسلامی و تعیین سرنوشت کشور بدست توانمند مردم مؤمن و انقلابی بود.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.