گفت‌وگوی چهره به چهره فرمانده‌کل سپاه با زلزله‌زدگان خوی/ دستور سرلشکر سلامی برای گسیل امکانات سپاه به مناطق زلزله‌زده
۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱:۰۰
شناسه : 305364
2
فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ‌در بازدید از مناطق زلزله‌زده‌‌ ‌خوی گفت: همه توان سپاه را برای بهبود وضعیت زلزله‌ز‌دگان ‌‌به‌کار می‌گیریم.
پ
پ

به گزارش زرین خبر،سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی‌ فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز به‌منظور بازدید از ‌مناطق زلزله‌زده وارد فرودگاه خوی شد تا با حضور در مناطق زلزله‌‌زده در جریان آخرین وضعیت مردم و نحوه امدادرسانی به زلزله‌زدگان قرار گیرد.

فرمانده‌کل سپاه بلافاصله به مناطق آسیب‌دیده از زلزله رفت و در جریان میزان خسارت و نحوه امدادرسانی نیروهای سپاه به مردم زلزله‌زده قرار گرفت.

فرمانده‌کل سپاه در دیدار چهره به چهره با ‌زلزله‌زدگان بر امدادرسانی ‌سپاه تا تثبیت کامل شرایط و رفع مشکلات مردم در مناطق زلزله‌زده تأکید کرد و ‌گفت: عملیات مردم‌یاری سپاه ادامه خواهد داشت.

سرلشکر سلامی با حضور در چند چادر زلزله‌زدگان در جریان مشکلات آنان قرار گرفت و به فرماندهان سپاه حاضر در منطقه دستور داد سریعاً مشکلات این خانواده‌ها برطرف شود.

در حاشیه بازدید فرمانده‌کل سپاه از یکی از چادرها، جوانی با اشاره به اینکه در زلزله جهیزیه‌اش آسیب دیده است و قرار بود که به‌زودی مراسم جشن ازدواج‌شان را برگزار کنند، از سرلشکر سلامی درخواست مساعدت کرد که فرمانده‌کل سپاه به سردار حزنی دستور داد یک سری جهیزیه به این جوان تحویل شود.

همچنین در بازدیدی که سرلشکر سلامی از چادرها داشت عده‌ای از اهالی منطقه با ابراز گلایه از برخی کمبودها و امکانات خواستار توجه ویژه سپاه به مردم زلزله‌زده شدند که سرلشکر سلامی نیز ضمن دعوت مردم به آرامش به همه فرماندهان حاضر در منطقه دستور داد فوراً مشکلات را پیگیری و برطرف کنند.

بسیج تمامی امکانات برای تسهیل شرایط زلزله‌زدگان

فرمانده‌کل  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه ‌بازدید از مناطق‌ زلزله‌زده، بر تقویت امدادرسانی به مردم  زلزله‌زده خوی تأکید کرد و اظهار داشت:‌ تمام امکانات از جمله توان گروه‌های جهادی را برای کمک بیشتر به مردم  زلزله‌زده خوی به‌کار می‌بندیم تا شرایط آسان‌تری برای زندگی نسبت به وضعیت فعلی فراهم شود‌.

سرلشکر سلامی با اذعان به اینکه “شرایط زندگی خارج از خانه همیشه سخت است” ابراز کرد: امیدواریم به‌زودی همه مشکلات  بر‌طرف شود، دست مردم خوی را می‌بوسم و از اینکه در این شرایط سخت شکیبا هستند از آنها تشکر می‌کنم‌.

وی همچنین از هموطنانی که به مردم آسیب‌دیده خوی کمک‌رسانی می‌کنند قدردانی کرد و گفت‌: مردم ایران این خصوصیت را دارند که در عمل به دستورات قرآن کریم در سختی‌ها و به کمک هم بیایند و در امور خیر سبقت بگیرند.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران افزود: به‌لطف خداوند مردم خوی از این وضعیت عبور خواهند کرد و شرایط بهتر از قبل خواهد شد و آنچه باقی خواهد ماند، کمک‌ها و محبت‌های مردم به یکدیگر است‌.

دستور سرلشکر سلامی برای گسیل امکانات سپاه به مناطق زلزله‌زده خوی

سردار سرلشکر سلامی همچنین در جمع مردم مناطق زلزله‌زده خوی با اعلام اینکه “همه هدف ما این است که با بهره‌گیری از امکانات، زندگی در این روزهای سخت را برای شما عزیزان پایان دهیم”، اضافه کرد: دوست داشتم این روزها را شما مر‌دم عزیز نداشته باشید و ‌ما سپاهی‌ها این شرایط را داشتیم‌، اما باید از این شرایط عبور کنیم.

وی با اظهار اینکه “به برادران سپاه ابلاغ می‌کنیم هرچه امکانات دارند به شهرستان خوی و مناطق زلزله‌‌زده گسیل دهند”، تصریح کرد: امیدوارم هرچه زودتر امکانات بهتر‌ی برای شما فراهم و این روزها سپری شود و ما خادمان شما در تلاشیم همه امور بهبود یا‌بد.

‌براساس این گزارش، ‌از همان ساعات اولیه وقوع زلزله، ارسال تجهیزات سنگین مهندسی از قبیل بیل بکهو به‌همراه هشت دستگاه کمپرسی و خودروهای سنگین مهندسی در دستور کار سپاه قرار گرفت و هم‌اکنون نیز بخشی قابل توجه از ادوات مهندسی قرارگاه حمزه سیدالشهدا(س) نیروی زمینی سپاه در عملیات امدادرسانی و مردم‌یاری به هم‌میهنان زلزله‌زده در شهرستان خوی حضور دارند.

*تسنیم

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.