کشف ۵۴۰ کیلوگرم چای خارجی قاچاق
۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰:۰۱
شناسه : 320767
2
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت میاندوآب خبر داد: رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت میاندوآب گفت: ۵۴۰ کیلوگرم چای خارجی قاچاق از یک انبار در این شهرستان کشف شد.
پ
پ

رضا بهروزی در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر»، اظهار کرد: بازرسی از انبارها و مراکز نگهداری کالا به‌صورت جدی و مستمر در دستور کار اداره صنعت، معدن و تجارت میاندوآب قرار دارد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت میاندوآب افزود: بر اساس گزارش‌های دریافتی و نیز در راستای انجام این بازرسی‌ها یک انبار حاوی مقادیری کالای قاچاق در یکی از مناطق میاندوآب کشف و مشمول قوانین مبارزه با قاچاق کالا و ارز شد.

وی گفت: در بازرسی‌های انجام‌گرفته از این انبار، ۵۴۰ کیلوگرم چای خارجی قاچاق کشف و ضبط شد.

بهروزی با اشاره به اینکه ارزش این کالای کشف شده ۱۱۶ میلیون تومان برآورد شده است، تصریح کرد: در این زمینه پرونده تخلف تنظیم و برای صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت میاندوآب اظهار کرد: هر گونه نگهداری و موجودی کالا در فروشگاه یا انبار نیازمند همخوانی کمّی و کیفی آن با اطلاعات ثبت شده در سامانه تجارت است به‌طوری‌که متضمن اطلاعاتی از قبیل مالک کالا، محل نگهداری، تحویل‌دهنده، تحویل‌گیرنده و تاریخ و زمان صدور سند باشند.

وی افزود: در غیر این صورت جرم تلقی شده و تمامی کالاهای موجود ضبط و مشمول ضوابط اختصاصی تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز می‌شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت میاندوآب گفت: از شهروندان عزیز خواهشمندیم هر گونه تخلف صنفی اعم از احتکار، قاچاق، گران‌فروشی، امتناع از عرضه کالا، کم‌فروشی، تقلب، عدم صدور فاکتور، عدم درج قیمت و غیره را به شماره‌تلفن ۴۵۲۶۳۶۱۰ و یا به سامانه ۱۲۴ ستاد خبری اداره صنعت، معدن و تجارت گزارش و با بازرسان در شناسایی و برخورد با تخلفات صنفی همکاری کنند.

شهرستان میاندوآب، شهری با حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی و کریدور شمال غرب کشور بوده و پل ارتباطی بین استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان و زنجان به شمار می‌رود و از جایگاه بسیار مهمی در منطقه برخوردار است.

انتهای خبر/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.