چهره واقعی آمریکا و رژیم صهیونیستی برای کل دنیا نمایان شده است
۲۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۵
شناسه : 317467
2
امام‌جمعه چهاربرج: امام‌جمعه چهاربرج گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی از مرز انسانیت رد شده‌اند و خوی درندگی را آشکار کرده‌اند و چهره واقعی آنها برای کل دنیا نمایان شده است.
پ
پ

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اصغر جلالی در خطبه‌های نمازجمعه چهاربرج با اشاره به اینکه ۲۵ اسفند روز شهادت افتخار آذربایجان شهید مهدی باکری است، اظهار کرد: شهید باکری پاسدار نمونه، فرماندهی فداکار و ایثارگر، خدمتگزاری صادق، صمیمی، مخلص و عاشق حضرت امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی و دارای ویژگی‌های اخلاقی ممتازی بودند.

امام‌جمعه چهاربرج با بیان اینکه شهید باکری، با تمام وجود خود را پیرو خط امام می‌دانست و سعی می‌کرد زندگی‌اش را بر اساس رهنمودها و فرمایشات آن بزرگوار تنظیم نماید، افزود: شهید باکری بادقت به سخنان حضرت امام (ره) گوش می‌داد، آنها را می‌نوشت و در معرض دید خود قرار می‌داد و آن‌قدر به این امر حساسیت داشت که به خانواده‌اش سفارش کرده بود که سخنرانی آن حضرت را ضبط کنند و اگر موفق نشدند، متن صحبت را از طریق روزنامه به دست آورند.

وی با اشاره به اینکه شهید باکری معتقد بود سخنان امام الهام گرفته از آیات الهی است و باید جلو چشمان ما باشد تا همیشه آنها را ببینیم و از یاد نبریم، گفت: شهید باکری از انسان‌های وارسته و خودساخته‌ای بود که با فراهم بودن زمینه‌های مساعد، به مظاهر مادی دنیا و لذت‌های آن پشت‌پا زده بود.

جلالی با بیان اینکه زندگی ساده و بی‌ریای شهید باکری زبانزد همه آشنایان بود، تصریح کرد: شهید باکری با توانایی‌هایی که داشت می‌توانست مرفه‌ترین زندگی را داشته باشد؛ اما همواره مثل یک بسیجی زندگی می‌کرد و از امکاناتی که حق طبیعی‌اش نیز بود چشم می‌پوشید.

امام‌جمعه چهاربرج با اشاره به اینکه تواضع و فروتنی شهید باکری باعث می‌شد که اغلب او را نشناسند، گفت: او محبوب دل‌ها بود و همه دوستش می‌داشتند و از دل‌وجان گوش‌به‌فرمان او بودند.

وی گفت: شهید باکری در مقابل دشمنان اسلام و انقلاب چون دژی پولادین و تسخیرناپذیر بود و با دوستان خدا، سیمایی جذاب و مهربان داشت و با وجود اندوه دائمش، همیشه خندان می‌نمود و بشاش و همیشه آماده‌به‌خدمت و پرتوان بود.

جلالی در ادامه به اعطای نشان فتح به فرماندهان سپاه و ارتش از سوی فرمانده کل قوا اشاره کرد و افزود: مدال فتح یکی از عالی‌ترین نشان‌های موجود در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است که سابقه آن به سال‌ها قبل و به‌ویژه بعد از پایان جنگ تحمیلی بازمی‌گردد.

امام‌جمعه چهاربرج اظهار کرد: اهدای نشان فتح درجه یک به فرماندهان سپاه و ارتش، در واقع تقدیر از عملکرد این سازمان‌ها است که به‌صورت نمادین به آنها به‌واسطه فرماندهی و مدیریت مطلوب اعطا شده است.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران در غرب آسیا در میانه یک منطقه پرتلاطم و حساس، با خطرات و تهدیدات امنیتی فراوان روبه‌رو است که بروز و ظهور آنها را در عمده کشورهای همسایه می‌بینیم، تصریح کرد: بااین‌حال هیچگاه در طول این چند دهه، جنگ بر کشور عزیزمان سایه نینداخته است که امیدواریم همیشه همین‌گونه باشد و این جز با عملکرد مناسب نیروهای مسلح در ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی میسر نبود.

جلالی در ادامه به مظلومیت مردم غزه اشاره کرد و گفت: آمریکا با طرح ایجاد بندر به دنبال توطئه جدید در غزه است و در این راستا اهداف خود را پی‌ریزی می‌کند.

امام‌جمعه چهاربرج تصریح کرد: موضوعی که موجب شده تا مقاومت فلسطین و حتی ناظران بین‌المللی از احتمال پیگیری طرحی پشت پرده در پوشش تأسیس بندر برای اهداف بشردوستانه سخن بگوید.

وی اظهار کرد: اگر آمریکا خواهان کمک به غزه است، کافی است به دولت مصر دستور می‌داد کمک‌هایی را که در کامیون‌های رفح پوسیده شده به غزه ارسال کند نه این‌که بندر احداث کند.

جلالی با بیان اینکه جدیت آمریکا در حمایت از مردم غزه زمانی باورپذیر می‌شود که این کشور ارسال سلاح به رژیم صهیونیستی را متوقف کرده و کمک‌های مالی به این رژیم را قطع کند، گفت: واشنگتن در پنج ماه گذشته بزرگ‌ترین حامی صهیونیست‌ها بوده و هزاران تن سلاح و میلیاردها دلار به متحدش ارسال کرده و شریک جرم اشغالگران است.

امام‌جمعه چهاربرج با تأکید بر اینکه چهره واقعی آمریکا و رژیم صهیونیستی برای کل دنیا نمایان شده است، اظهار کرد: اینها از مرز انسانیت رد شده‌اند و خوی درندگی را آشکار کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه هر ساله در ماه مبارک رمضان ما شاهد سخت‌گیری‌های اسرائیل در کرانه باختری هستیم و این باعث انتفاضه‌هایی شده ولی امسال با این وضعیت غزه به‌احتمال زیاد شاهد وضعیت سختی برای اسرائیل خواهیم بود، تصریح کرد: صدها هزار نمازگزار مسلمان در نماز جماعت مسجدالاقصی و اماکن مقدس پیرامونی در ماه رمضان شرکت می‌کنند؛ ولی با سخت‌گیری‌های اسرائیلی‌ها مواجه می‌شوند، امسال هم وضعیت سخت‌تر خواهد بود.

جلالی گفت: اگرچه فشار جهانی زیادی درباره توقف جنگ غزه و عدم حمله رژیم اسرائیل به رفح وجود دارد، اما صهیونیست‌ها نشان داده‌اند که به هشدارهای جهانی و حقوق بشری توجه چندانی ندارند و شاید حمله به رفح انجام شود، حمله‌ای که کرانه باختری را هم‌زمان با ماه رمضان منفجر خواهد کرد.

امام‌جمعه چهاربرج با اشاره به اینکه با آغاز ماه رمضان، رژیم اسرائیل برای بدترین شرایط آماده می‌شود، افزود: تشدید حضور نظامیان حکایت از طوفان سهمگینی است که با شروع ماه رمضان کرانه باختری را فرا خواهد گرفت و این مشابه شرایط «انتفاضه الاقصی» است.

انتهای خبر/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.