سه شنبه, ۷ تیر , ۱۴۰۱ 29 ذو القعدة 1443 Tuesday, 28 June , 2022 ساعت ×
پرداخت 52 درصد یارانه کشمش به کشاورزان آذربایجان غربی/ اصلاح الگوی کشت ضروری است، در به در دنبال آب هستیم
26 آگوست 2017 - 16:26
شناسه : 264746
6

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: هم اکنون 52 درصد یارانه کشمش در استان به حساب کشاورزان پرداخت شده و 48 درصد بقیه نیز به محض تامین اعتبار پرداخت می شود.

پ
پ

به گزارش زرین خبر، اسماعیل کریم زاده حق در مراسم افتتاح طرح های بخش کشاورزی در میاندوآب با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: شهیدان رجایی و باهنر باید الگو و سرمشق مسئولان و کارمندان دولت در ساده زیستی، خدمت به خلق و غنیمت شمردن فرصت خدمت باشند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی به اهمیت بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: کشاورزی نوعی عبادت بوده و از مشاغل مهم توصیه شده در قرآن و دین اسلام و شغلی مقدس است.

وی با اشاره به تولید بیش از 6 تن محصولات کشاورزی در آذربایجان غربی، تصریح کرد: میاندوآب با تولید 950 هزار تن محصول، دومین شهرستان در بخش تولید محصولات بوده و 16 درصد تولیدات کشاورزی استان در میاندوآب تولید می شود.

کریم زاده با بیان اینکه میاندوآب یکی از مراکز تولید کشمش است، تصریح کرد: هم اکنون 52 درصد یارانه کشمش در استان به حساب کشاورزان پرداخت شده و 48 درصد بقیه نیز به محض تامین اعتبار پرداخت می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی به مشکل کمبود آب اشاره و با بیان اینکه ما نیز در به در دنبال آب هستیم، اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع دریاچه ارومیه و از سوی دیگر با کمبود منابع آبی، باید الگوی کشت را تغییر داده و به سمت تبدیل روش های آبیاری و مدیریت مصرف آب حرکت کنیم و این رویه در سال های اخیر نیز مدنظر ما قرار داشته است.

وی افزود: همه باید در قبال آب، صرفه جویی کرده و به سمت کشت های کم آب برویم.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.