سه شنبه, ۱۱ بهمن , ۱۴۰۱ 10 رجب 1444 Tuesday, 31 January , 2023 ساعت ×
پایان داستان طرح سوال از شهردار میاندوآب/ استیضاحی در کار نیست
12 دی 1401 - 8:10
شناسه : 304484
0
پس از یک ماه انتظار؛ سرنوشت سوالات ۳۰ گانه چهار عضو شورای شهر میاندوآب از شهردار این شهر به مرحله استیضاح نرسید و به پیگیری از طریق مراجع نظارتی و قانونی ختم شد.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، حدود یک ماه پیش، برخی اعضای هیئت رئیسه شورای شهر میاندوآب در جلسه هفتگی این شورا، موضوع سوال از شهردار را مطرح کردند تا این شورای شهر نیز مانند شوراهای شهر دوره های گذشته خرق عادت نکرده و شاهد طرح سوال از شهردار باشیم.

در این راستا نیز پس از کش و قوس فراوان، سرانجام در جلسه هفتگی شورای شهر میاندوآب که با حضور همه اعضای شورای شهر برگزار شد، یکی از موارد طرح شده پاسخ های کتبی بابک قدیمی شهردار میاندوآب به سوالات ۳۰ گانه چهار عضو هیئت رئیسه شورای شهر از شهردار بود.

پیش از طرح این موضوع، فیروز تقوی عضو شورای شهر میاندوآب با انتقاد از نحوه و برخی سوالات اعضای شورای شهر، گفت: نباید با طرح برخی سوالات به جایگاه شورای شهر خدشه وارد کنیم.

وی با بیان اینکه انتقاد باید منصفانه و بر اساس واقعیات باشد، افزود: برخی موضوعات و کاستی ها را ما نیز قبول داریم ولی باید پرسید که دنبال کدام برنامه پیشنهادی بوده ایم که اکنون در طرح سوال به دنبال آن هستیم؟

این عضو شورای شهر میاندوآب اظهار کرد: باید دست به دست هم داده و به جای طرح برخی سوالات و مسائل به دنبال خدمت به مردم و جلب رضایت آنها باشیم.

رئیس شورای شهر میاندوآب نیز در پاسخ به وی، گفت: ما خواسته های مردم را مطرح کرده ایم و در واقع سوالات مطالبه مردم از ما است.

بابک محمد زاده افزود: حق قانونی هر یک از اعضای شورای شهر است که از شهردار سوال کند و در این راستا نیز برخی خواسته ها و مطالبات مردم و شورای شهر از شهردار سوال کرده ایم.

سرانجام پس از بحث و تبادل نظر، چهار عضو شورای شهر اعلام کردند از پاسخ های شهردار به سوالات قانع نشدیم ولی علی رغم عدم اقناع بنا بر استیضاح شهردار نداشته و از وی حمایت می کنیم.

در ادامه نیز چهار عضو به پیگیری موارد سوال شده از طریق مراجع نظارتی و قانونی رای مثبت دادند.

بدین ترتیب سرنوشت سوالات ۳۰ گانه چهار عضو شورای شهر به مرحله استیضاح نرسید و به پیگیری از طریق مراجع نظارتی و قانونی ختم شد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.