هدف دشمن ضربه‌زدن به نظام اسلامی است
۰۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۵
شناسه : 317650
4
امام‌جمعه چهاربرج: امام‌جمعه چهاربرج گفت: هدف دشمن از ترویج بی‌اخلاقی و حملات گسترده به ارزش‌ها؛ ضربه‌زدن به نظام اسلامی است.
پ
پ

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اصغر جلالی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته چهاربرج با تبریک سال نو و نام‌گذاری امسال به نام سال «جهش تولید با مشارکت مردم»، اظهار کرد: همه مردم و مسئولان وظیفه دارند تا در راستا تحقق شعار سال و منویات مقام معظم رهبری که در سخنرانی نوروزی بر آن تأکید داشتند؛ قدم برداشته و شعار سال را عملیاتی کنند.

امام‌جمعه چهاربرج افزود: رهبر فرزانه انقلاب نام امسال را «جهش تولید با مشارکت مردم» نام‌گذاری فرمودند تا مردم در کنار دولت و دولت در کنار مردم پای صحنه بیایند و به کمک هم برای رفع مشکلات اقتصادی و بهبود وضعیت موجود کمر همت ببندند.

وی با اشاره به اینکه تمام کارشناسان، کلید حل مشکلات اقتصادی کشور را «تولید» عنوان می‌کنند، گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی مناسبِ برنامه‌ریزان کشور و همکاری صاحب‌نظران و مشارکت عملی فعالان اقتصادی، زمینه تحقق این شعار به بهترین وجه فراهم شود.

امام‌جمعه چهاربرج در ادامه با بیان اینکه یکی از چیزهایی که نجات‌دهنده جامعه در مقاطع حساس اجتماعی است اخلاق‌مداری است، افزود: راز این‌که اسلام، تأکیدات فراوانی بر روی اخلاق‌مداری در جامعه دارد این است که اخلاق‌مداری و پایبندی به اصول اخلاقی، جامعه را از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی مصون می‌کند.

وی گفت: هر میزان در جامعه توجه به اخلاق کم‌رنگ شود معضلات و آسیب‌های اجتماعی بیشتری بروز می‌کند.

جلالی با بیان اینکه دورشدن از اخلاق، مشکلات و نابسامانی‌های زیادی را به همراه دارد، تصریح کرد: هرچند قوانین بازدارندگی زیادی در پیشگیری از جرم داشته باشند، اما به‌تنهایی کارساز نیستند و بدون توجه جامعه به اخلاق نمی‌توان چهار رکن یک جامعه تراز یعنی امنیت، سلامت، آرامش و نشاط را به طور کامل تضمین کرد.

امام‌جمعه چهاربرج با اشاره به اینکه یکی از مواردی که انسان را به بی‌اخلاقی سوق می‌دهد شیطان است، اظهار کرد: در بسیاری موارد نیز نفس قوی‌تر از شیطان کار می‌کند و چون نفس در ماه‌های دیگر با بی‌اخلاقی‌ها خو گرفته در این ماه هم ادامه می‌دهد و این موضوع سبب می‌شود تا عده‌ای در ماه مبارک رمضان با این که شیطان در بند هست؛ بی‌اخلاقی کنند و لذا باید مانند امام سجاد (ع) از این خطر بزرگ به درگاه ربوبی استغاثه کنیم.

وی با بیان اینکه متأسفانه امروزه این بی‌اخلاقی‌ها در فضای مجازی خود را به نمایش گذاشته است، افزود: این روزها فضای جامعه اسلامی به ویروس شایعه‌پراکنی و اتهام‌زنی و مهم‌تر از همه، انتشار بی‌محابای اخبار تأییدنشده و بدون منبع و بدتر از آن قضاوت‌های عجولانه و مسابقه اظهارنظرها و مواضع شتاب‌زده برای عقب نماندن از فضای ایجاد شده است.

جلالی تصریح کرد: این بیماری که فضای مجازی در انتشار و همه‌گیری آن نقش عمده‌ای دارد، هرازچندگاهی بیش از گذشته بروز و ظهور یافته و روح و روان جامعه را رنجور می‌سازد.

امام‌جمعه چهاربرج با بیان اینکه فضاسازی‌های به وجود آمده قبل از انتخابات با پایان انتخابات به شکل دیگری ادامه یافته است، گفت: با اندکی توجه معلوم می‌شود هدف اصلی این حجم از حملات گسترده، ارزش‌های اصلی مانند؛ امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر، عفاف و حجاب، مهدویت، ولایت‌فقیه، نمازجمعه، حوزه علمیه و روحانیت است.

وی اظهار کرد: متأسفانه جامعه امروز ما به «گرسنگی خبری کاذب»، «اشباع کاذب» و «انتشار اخبار بدون تحقیق» و «شتاب‌زدگی در داوری» مبتلا شده است.

جلالی تصریح کرد: اخیراً شاهد هجمه‌های ناجوانمردانه به ارزش‌ها، آرمان‌ها، نمادهای دینی، انقلابی و دولتی در تمام کشور، استان‌ها، شهرستان‌ها، شهرها و حتی روستاها هستیم که این کار پازلی از پازل‌های استکبار و صهیونیسم در ضربه‌زدن به نظام اسلامی است.

امام‌جمعه چهاربرج با بیان اینکه بزرگانشان با تخریب و اهانت به رهبری، رئیس‌جمهور و ارگان‌های انقلابی به خیال خامشان می‌خواهند از چشم مردم بیندازند و در استان‌ها هم یک‌جور دیگر و در شهرستان‌ها هم به نحوی متفاوت عمل می‌کنند، افزود: مسئولان ذی‌ربط باید به این موضوع رسیدگی کرده و جلوی این بی‌اخلاقی‌ها را بگیرند.

انتهای خبر/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.