نرخ سواد در آذربایجان‌غربی ۹۵ درصد است
۰۳ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۴
شناسه : 314514
5
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: نرخ سواد در این استان با تلاش‌های صورت گرفته، هم‌اکنون به ۹۵درصد رسیده است.
پ
پ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر»، همزمان با هفته سوادآموزی، مسئولان ستادی آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان ارومیه دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار علی مطهری مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن اشاره به فلسفه تشکیل سازمان نهضت سوادآموزی به فرمان حضرت امام (ره) اظهار داشت: باتوجه به این که یکی از عوامل مهم استثمار و استعمار هر کشوری وجود عامل بی‌سوادی است لذا امام راحل(ره) با توجه به این موضوع و به سبب وضعیت نامناسب کشور در زمان قبل از انقلاب در زمینه سواد و برای رهایی کشور از بند استعمار، فرمان تأسیس نهضت سوادآموزی را در هفتم دی ماه سال ۱۳۵۸ صادر کرد و به برکت این فرمان وضعیت سواد کشور بهتر شد.

وی با بیان این مطلب که در سرشماری سال ۱۳۳۵ نرخ سواد استان ۳۸.۲۶ درصد بوده است گفت: به یمن فرمان امام راحل نرخ باسوادی استان در سرشماری سال ۱۳۹۵ به ۸۲ درصد رسید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در بخش دیگری از سخنان خود از رشد حدود ۴۳ درصدی بین دو سرشماری سال ۱۳۳۵ تا ۱۳۹۵خبرداد و افزود: هم اکنون با تلاش‌های صورت گرفته نرخ سواد استان به بیش از ۹۵ درصد رسیده است.

منبع: فارس

پایان پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.