میزان ذخایر خونی آذربایجان‌ غربی به ۹ روز رسید؛ نیاز خونی استان تا پایان سال
۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲
شناسه : 291967
10

مدیرکل انتقال خون آذربایجان‌ غربی گفت: خوشبختانه در چند روزه اخیر اهداکنندگان در همه نقاط استان به اهدای خون پرداخته و هم اکنون میزان ذخایر خونی نزدیک ۹ روز است و آذربایجان‌ غربی از این لحاظ در وضعیت سبز قرار دارد.

پ
پ

به گزارش زرین خبر، مجتبی قهرمان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با ابراز خرسندی از اینکه هم اکنون ذخایر خونی استان در حد مطلوب و قابل قبول قرار دارد اظهار داشت: این در حالی است که خون و فرآورده‌های خونی جزو نیازهای همیشگی بوده و طول نگهداری آن محدود است و در این راستا، برخی فراورده‌ها را بیش از سه روز نمی‌توان نگهداری کرد و طول عمر آنها اندک است.

وی تصریح کرد: بنابراین افراد باید به صورت مداوم و مستمر اقدام به اهدای خون کنند چون در برخی دوره‌ها ذخایر خونی کاهش یافته و با افزایش می‌یابد پس بهترین کار این است که آقایان هر سه ماه یک بار و خانم‌ها هر چهار ماه یک بار در اهدای خون شرکت کنند تا ذخایر خونی استان دچار مشکل نشود.

مدیرکل انتقال خون آذربایجان‌ غربی گفت: خوشبختانه در چند روز اخیر اهدا کنندگان در همه نقاط استان به اهدای خون پرداخته و هم اکنون میزان ذخایر خونی نزدیک ۹ روز است و آذربایجان‌ غربی از این لحاظ در وضعیت سبز قرار دارد.

وی در ادامه افزود: همه ساله با توجه به فصل سرما و بارندگی آمار اهدای خون کاهش می‌یابد در حالی که بیماران خاص مثل تالاسمی و هموفیلی   همواره نیازمند خون و فرآورده‌های خونی هستند و بنابراین برای اینکه در روزهای آینده این استان با کمبود ذخایر خونی مواجه نشود، مردم باید به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

قهرمان تاکید کرد: نباید این باور در بین مردم به وجود آید که چون میزان ذخایر خونی و فرآورده‌های آن هم اکنون در حد مطلوبی قرار دارد، تا پایان سال نیز بدین گونه است چون شرایط نگهداری آن محدود است و اگر مدتی اهدایی صورت نگیرد، ذخایر دچار مشکل می‌شود.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.