میاندوآب صاحب گمرک مستقل با تمام‌رویه‌های گمرکی می‌شود
29 تیر 1402 - 14:02
شناسه : 309786
0
 معاون وزیر اقتصاد و رئیس‌کل گمرک ایران:  معاون وزیر اقتصاد و رئیس‌کل گمرک ایران گفت: میاندوآب صاحب گمرک جامع مستقل با تمام‌رویه‌های معمول اعم از صادرات و ترانزیت گمرکی می‌شود.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، محمد رضوانی فر امروز در جمع فعالان اقتصادی میاندوآب با اعلام این خبر، اظهار کرد: گمرک شهید باکری میاندوآب با تمام‌رویه‌های معمول گمرک اعم از صادرات، ترانزیت و ساخت‌وسازها و غیره پیش‌بینی‌شده و احداث می‌شود.

معاون وزیر اقتصاد و رئیس‌کل گمرک ایران افزود: کار تجهیز کارگاه و عملیات احداث گمرک میاندوآب به‌سرعت شروع شده و در این زمینه نیز در صدور مجوزهای لازم از ادارات مرتبط اقدامات انجام تا در احداث طرح خللی ایجاد نشود.

وی با اشاره به جذب نیروی انسانی برای گمرک میاندوآب، گفت: در مورد نیروی انسانی هم در آگهی بعدی استخدامی در نیمه دوم سال، حتماً برای گمرک میاندوآب سهمیه تعیین و نیروهای موردنیاز جذب می‌شود.

رضوانی فر تصریح کرد: در بودجه امسال و سال آینده نیز بودجه‌ای برای گمرک میاندوآب پیش‌بینی می‌کنیم تا هر چه سریع‌تر گمرک شهید باکری میاندوآب احداث شود.

گمرک میاندوآب باید جامع و کامل باشد

نماینده مردم میاندوآب، چهاربرج و باروق در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه، اظهار کرد: میاندوآب از موقعیت ویژه و بی‌نظیری برخوردار بوده و شرایط احداث گمرک را دارا است.

مهدی عیسی زاده با اشاره به اینکه کار احداث گمرک در میاندوآب از مدت‌ها پیش در حال طی مراحل ایجاد بوده است، افزود: گمرک میاندوآب با تمام‌رویه‌های گمرک، می‌تواند خبری مسرت‌بخش برای فعالان اقتصادی منطقه باشد.

وی با اشاره به اینکه میاندوآب در کریدور ارتباطی شمال‌غرب کشور از موقعیت بی‌نظیری برخوردار است، تصریح کرد: گمرکی که در میاندوآب احداث می شود باید کامل و جامع باشد و ما نیز این موضوع را با جدیت پیگیری خواهیم کرد.

نماینده مردم میاندوآب، چهاربرج و باروق در مجلس شورای اسلامی گفت: میاندوآب هفت راه در منطقه بوده و هنوز از طریق زمینی و هم ریلی محور ارتباطی  استان‌های آذربایجان‌غربی، شرقی، کردستان و زنجان است.

هم چنین جمعی از فعالان اقتصادی نیز در این جلسه با ابراز رضایت و خوشحالی از احداث گمرک در میاندوآب، آن را قدمی مثبت در حمایت از فعالان اقتصادی عنوان کردند.

پیش از جلسه نیز  معاون وزیر اقتصاد و رئیس‌کل گمرک ایران به همراه نماینده مردم میاندوآب،چهاربرج و باروق در مجلس شورای اسلامی از محل احداث گمرک میاندوآب بازدید و موقعیت و شرایط آن را بررسی کردند.

شهرستان میاندوآب که در کریدور ارتباطی شمال غرب کشور و در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهرهای آذربایجان غربی و باتوجه‌به موقعیت جغرافیایی، استراتژیکی‌ترین شهر در منطقه به شمار می‌رود که با پایتخت کشور حدود ۶۵۲ کیلومتر فاصله دارد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.