میاندوآب در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت
۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۵
شناسه : 295489
6
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: طبق اعلام وزارت بهداشت، از ۱۷ شهرستان این استان، ۱۴ شهرستان در وضعیت قرمز بوده که بدترین شرایط طی ماه های اخیر در استان است.
پ
پ

به گزارش زرین خبر به نقل از اروم نیوز، علی‌ مصطفوی در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: هم اینک شهرستان های ارومیه، خوی، چایپاره، شوط، سلماس، پلدشت و ماکو در شمال آذربایجان غربی و شاهین دژ، تکاب، میاندوآب، نقده، سردشت، مهاباد و بوکان در جنوب استان وضعیت قرمز کرونایی دارند.

وی اضافه کرد: همچنین شهرستان‌های اشنویه، پیرانشهر و چالدران در وضعیت نارنجی کرونایی هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اعلام هشدار جدی نسبت به ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، اظهار کرد: استفاده از ماسک و پرهیز از تجمع به ویژه اجتناب از سفرهای غیرضروری درشهرهای قرمز، زرد و نارنجی از جمله مهمترین اقداماتی است که باید رعایت شود.

مصطفوی ادامه داد: به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش سطح پروتکل ها شاهد افزایش ابتلا به کرونای دلتا و دو رقمی شدن آمار فوتی‌ها در استان هستیم به نحوی که طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی آذربایحان غربی ظرفیت پذیرش بیمار در برخی از مراکز درمانی تکمیل و در مابقی نیز مناسب نیست.

وی با یادآوری مسوولیت نظارتی دستگاه های متولی به ویژه فرمانداران برای اجرای دقیق محدودیت های ابلاغی تاکید کرد: تسریع در واکسیناسیون از طریق تشویق گروه های اعلامی و الزام به استفاده از ماسک و تأکید ویژه به عموم مردم برای رعایت کامل محدودیت های موجود در خصوص ورود و خروج به شهرهای قرمز و نارنجی، پرهیز جدی از سفرهای غیرضروری، اجتناب از حضور در مراکز مستعد ازدحام مثل بازارها و پاساژها جز در مواقع ضروری و محدودیت در هرگونه تجمع در هر نقطه تحت هر عنوان و به هر مناسبت از ضرورت های روزهای پیش رو است.

وی بیان کرد: امیدواریم تا با درک شرایط پرخطر موج پنجم شیوع کرونا از تشدید وضعیت پیشگیری کنیم.

انتهای پیام /

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.