موج خدمت رسانی گروههای جهادی برای محرومیت زدایی در میاندوآب/ جهادی که با عشق خدمت به محرومان همراه است
۱۳ تیر ۱۴۰۰ - ۸:۰۲
شناسه : 295025
16
این روزها پاسداران و جوانان بسیجی کم ادعا اما پردغدغه و تلاشگر در میاندوآب، در کنار هم عازم اردوهای جهادی شده و کار خود را برای محرومیت زدایی در مناطق محروم و حاشیه نشین میاندوآب آغاز کرده اند.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، محرومیت زدایی از مناطق محروم یکی از موضوعاتی است که باید همواره مورد توجه قرار گرفته و در این راستا تلاش و کوشش شود.

در این زمینه سپاه و بسیج قدم های استواری را برداشته و عرصه های سازندگی ومحرومیت‌زدایی، یکی از موضوعاتی است که در دستور کار سپاه و بسیج قرار داشته و در مقطع کنونی نیز در ردیف مهمترین مأموریتهای بسیج وسپاه قرار دارد که در این زمینه نیز توفیق و دستاوردهای فراوانی را داشته است.

واقعیت این است که سازندگی محدود به زمان و مکان نیست و پایانی ندارد چرا که پیشرفت و توسعه متوقف نمی شود و برای زدودن چهره فقر و محرومیت از سیمای کشور عزیزمان نیز باید همواره تلاش و کوشش کرد.

سال هاست که بسیجیان و سپاهیان در راستای محرومیت زدایی و سازندگی در کشور قدم برداشته و در هر گوشه ای از کشور عزیزمان که صدای محرومیت به گوش برسد در آنجا حاضر شده و به یاری مردم می شتابند.

در روستایی، آب به مردم روستا می رسانند، در نقطه ای کشاورزان را یاری می کنند، در جای دیگری زخم های جسمی و روحی مردم را مرهم می کنند و در بخشی نیز مدرسه می سازند و علم های علم و دانش را بالا می برند و در نقطه ای دیگر نیز مسجد می سازند و دیگران را یاری سازند.

بخش باروق میاندوآب، یکی از محروم ترین بخش های آذربایجان غربی و دارای ۷۴ روستا و ۲۸ هزار نفر جمعیت بوده و ۴۸ درصد مساحت شهرستان میاندوآب را شامل می شود و آخرین روستای این بخش بیش از ۱۱۷ کیلومتر با مرکز شهرستان فاصله دارد.

تعدادی از روستاهای این بخش در مناطق صعب العبور و در دل کوهها در اوج محرومیت قرار دارند که در این در راستا سپاه و بسیج در سال های گذشته قدم هایی را برای آنها برداشته است؛ مانند احداث مسجد، احداث پل و یا راهسازی ولی این محرومیت زدایی و سازندگی هنوز به اتمام نرسیده است.

این روزها نیز پاسداران و جوانان بسیجی کم ادعا اما پردغدغه و تلاشگر در میاندوآب، در کنار هم عازم اردوهای جهادی شده و کار خود را برای محرومیت زدایی در مناطق محروم و حاشیه نشین میاندوآب آغاز کرده اند.

در این راستا گروه جهادی شهدای جهادگر ناحیه مقاومت بسیج میاندوآب به همراه گروه جهادی شهید یعقوبی حوزه شهید مطهری باروق با عبور از مسیر صعب العبور و از دل کوهها میهمان مردمان روستای محروم یلکلو از توابع بخش باروق شده و کار مرمت و احداث مسکن یک خانواده نیازمند را شروع کرده اند.

عزم بسیج سازندگی و قرارگاه محرومیت زدایی حمزه سید الشهدا(ع) برای محرومیت زدایی

در حاشیه این اردو مسئول بسیج سازندگی میاندوآب به خبرنگار زرین خبر، گفت: در راستای محرومیت زدایی و مردمیاری و خدمت به محرومان، امروز گروه جهادی شهدای جهادگر ناحیه مقاومت بسیج میاندوآب در روستای محروم “یکلو” حضور یافتیم.

موسی تقی زاده اظهار کرد:  در این اردوی جهادی با همراهی گروه جهادی شهید یعقوبی حوزه شهید مطهری باروق، کار مرمت و بهسازی مسکن یک خانواده نیازمند را شروع کرده اند.

وی افزود:امروز هم چنین ارائه خدمات رایگان پزشکی و مشاوره کشاورزی نیز با حضور تیم های تخصصی ارائه شد.

تقی زاده تصریح کرد: بسیج سازندگی و قرارگاه محرومیت زدایی حمزه سید الشهدا(ع) با حمایت مسئولان شهرستانی، در راستای مرتفع کردن مشکلات مناطق محروم قدم برمی دارد تا مانع از مهاجرت روستائیان به شهرها شود.

 خدمت به مردم” شعار جهادگران بسیجی

سال هاست که بسیجیان در قالب گروه های جهادی و داوطلبانه  به منظور غبارزدایی محرومیت از چهره مناطق محروم و کم برخوردار به نقاط محروم در اقصی نقاط کشور اعزام می شوند و در این زمینه نیز توفیق و دستاوردهای فراوانی را داشته اند که با اندک توجهی به شهر خود به خوبی می توان آن را حس کرد.

“خدمت به مردم” و زدودن غبار غم و اندوه از دل و جان مردم این سرزمین همواره شعار جهادگران بسیجی با سنین مختلف بوده و هجرت از شهر و دیار خود و رفتن به روستایی در دل کوه ها و منطقه ای محروم، کاری است که تنها و تنها در روحیه بسیجی می گنجد.

بسیجیان در قالب گروه های جهادی که در طول سال و بویژه در ایام تعطیلات نوروز و تابستان، اسم آنها  بسیار به گوش می خورد، با هر فرصتی که به دست بیاورند، عزم سفر می کنند تا امید را به میان مردم مناطق محروم آورده و و محرومیت زدایی از مناطق محروم بزدایند.

 

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.