مبارزه با فساد و اجرای عدالت در اولویت دستگاه قضایی باشد
02 تیر 1400 - 14:49
شناسه : 294858
10
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی: نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: امروز مهم ترین وظیفه قوه قضاییه؛ فساد ستیزی و اجرای عدالت بوده و مردم نیز از قوه قضائیه درخواست و مطالبه عدالت دارند.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، سید مهدی قریشی در مراسم گرامیداشت هفته قوه قضاییه در میاندوآب با بیان اینکه مسئله قوه قضائیه و حکم و قضاوت از مسائل مهم است، گفت: یکی از مسائل مهم در دین اسلام، مسئله قضاوت است که باید مورد توجه باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت دستگاه قضا در بیانات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، افزود:  در نظام اسلام باید دستگاه قضا و قضات بر اساس احکام دین حکم کند و این نشان از اهمیت مسئله قضا است.

وی با بیان اینکه امروز مهم ترین وظیفه قوه قضاییه؛ فساد ستیزی و اجرای عدالت است، اظهار کرد:مردم از قوه قضائیه درخواست و مطالبه عدالت دارند و می خواهند تا عدالت را در جامعه جاری و ساری کرده و با ظالمان مبارزه کند.

قریشی با اشاره به اینکه مسئله مبارزه با فساد در دوره آقای رئیسی شتاب گرفته است، تصریح کرد: امیدواریم مسئولان آینده قوه قضائیه نیز با سرعت بیشتری این مسئله را دنبال کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه باید اصلاحات قضایی با سرعت ادامه پیدا کند، اظهار کرد: باید این امید که دستگاه قضایی در دل مردم ایجاد کرده است، بیشتر گسترش یابد تا مایه احساس عدالت بیشتر در جامعه شده و سبب ترس برای مفسدان و ظالمان باشد.

امام جمعه ارومیه هم چنین در ادامه با بیان اینکه کارکنان دستگاه قضایی باید روش و منش امام علی(ع) به عنوان الگوی عدالت در سرلوحه خویش قرار دهند، افزود: کسانی که در قوه قضائیه مسئولیت قبول می کنند باید با روحیه و سبک زندگی امیرمومنان(ع) زندگی کنند.

انتهای پیام/

 

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.