سیدرضی یکی از موثرترین فرماندهان سپاه در جبهۀ مقاومت بود
۰۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۵
شناسه : 314566
2
سرلشکر سلامی: فرمانده کل سپاه انقلاب اسلامی گفت: شهید موسوی بیش از سه دهه در سخت‌ترین شرایط برای امنیت امت اسلامی ایستاد، او صحابی اسطورۀ جاودان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بود.
پ
پ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر»، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه انقلاب اسلامی صبح امروز در مراسم تشییع شهید سید رضی موسوی در میدان امام حسین اظهار کرد: امروز در این لحظه باشکوه و سرشار از معنویت و روحانیت که ناشی از انتشار رایحه دل انگیز شهادت یک اسطوره بزرگ یک مجاهد فی سبیل الله یک فدایی اسلام که پیکر مطهر و مبارک او همانند نگین زیبای انگشتر مهر و محبت شما مردم با وفا قرار گرفته است.

وی گفت: شهادت سردار بزرگ سپاه اسلام برادر عزیزمان سیدرضی موسوی را به پیشگاه حضرت صاحب زمان و رهبر عزیز و عظیم الشان و امت اسلام و ملت شریف ایران و خانواده عزیز و گرانقدر آن شهید تبریک عرض میکنم.

سرلشکر سلامی افزود: شهید سیدرضی موسوی یکی از پرسابقه‌ترین میدان دیده‌ترین و موثرترین فرماندهان سپاه اسلام در جبهه مقاومت بود. و بیش از سه دهه و تقریبا ۳۳ سال در دفاع از حریم اهل بیت دفاع از مجد و دفاع از نوامیس مسلمین و امنیت یک امت در سخت‌ترین شرایط و خطیرترین موقعیت‌ها و در قلب حوادث مانند کوهی از آرامش ایستاد.

سلامی بیان کرد: او صحابی با وفای آن فرمانده اسمانی و اسطوره جا‌ودان و فراموش نشدنی اسلام ایران یعنی حاج قاسم بود، او در چهل و پنج سال جهاد خود هرگز میدان جهاد را ترک نکرد و از امیر مومنان این الهام را آموخته بود که هر کسی و قومی لباس جهاد را از تن به در کند ذلیل می‌شود و او می‌دانست که نباید دشمنان در عمق سرزمین حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: او صادق‌الوعد بود به همه وعده ای خود عمل می‌کرد و صادق و اهل وفا و صاحب قلب مطمئنه بود شما حتی در تصویر او در چهره او جدیت، محبت، شدت نسبت به کفار و رئفت نسبت به مومنان که خصلت صحابی پیامبر است می‌بینید.

وی افزود: او دل ربا بود و آرام و متواضع و نجیب و نشانه کامل حیای مردانه در سینای پر صلابت او همیشه وجود داشت. آنچه که امروز بعنوان سازه مستحکم مسلمانان در فلسطین و لبنان و سوریه است حاصل مجاهدت‌های این فرمانده رشید و صاحب سیرت ملکوتی است.

سرلشکر سلامی بیان کرد: جالب است بدانید او در طول این سالها زیارت امام حسین و امام علی و شهدای کربلا را انجام نداده بود تا دیروز که با جسم قطعه قطعه شده شبیه به اصحاب امام حسین در روز خونین عاشورا موفق شد ابوالفضل که نشانه غیرت الهی است و امام حسین و امیرالمومنین را با پیکر خونین زیارت کند.

فرمانده کل سپاه افزود: آفرین بر این مرد بزرگ که ایستاد در میدان تا نشان دهد خون عاشورا همچنان در رگ‌های مردان دنیای اسلام می‌جوشد و اذن غلبه کفار و منافقان بر مسلمانان را نمی‌دهد.

وی ادامه داد: او بعد از حاج قاسم ماند و فرمانده قاآنی را همراهی کرد و ثابت قدم بود و‌ دشمن او را بهتر از ما می‌شناخت چون از او ضربات سهمگینی دریافت کرده بود. دشمن می‌دانست که او چه نقشی و تاثیری بر این زنجیره بی انتهای قدرت ایجاد کرده است.

سرلشکر سلامی افزود: بی شک‌ مردم فلسطین که دشمن را در یاس پیش برده است محصول مجاهدت این مردانیست که بی نام و نشان هستند. و فراوان هستند از این دست مردان بی ادعا که در مقایل دشمنان باایستند تا مسلمان امنیت و ارامش عزت داشته باشند.

وی ادامه داد: این شخصیت را هرچه توصیف کنیم کم است مگر میتوان سی و سه سال بودن انسان در قلب این مخاطرات سخت را تصور‌ کرد. او‌ اگر می‌نوشت میتوانست ده ها کتاب از مجاهدت هایش بنویسد. او این توفیق را داشت که امروز نایب امام زمان رهبر بزرگ انقلاب حضرت امام خامنه ای بر پیکرش نماز خواند.

*دانا

انتهای خبر/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.