ذخیره دارویی کشور به ۵۸ درصد رسید
07 بهمن 1401 - 8:00
شناسه : 305011
4
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: میزان ذخایر دارویی کشور در مهر ماه ۳۳درصد بود که اکنون به ۵۸ درصد رسیده و امیدواریم تا پایان سال به ۱۰۰ درصد برسانیم.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، بهرام عین اللهی در گفت وگو با خبرنگاران در میاندوآب با اشاره به شرایط دارویی که در کشور به وجود آمده بود، گفت: با توجه به اینکه بیماری آنفولانزا در کشور در اواخر شهریور و اوایل مهر شایع شده بود لذا نیاز به آنتی بیوتیک در کشور بالا رفته بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: با توجه به این شرایط واردات آنتی ییوتیک را به سرعت انجام داده و تولید داخلی را سه شیفته کردیم و این کار باعث شد تا نیاز داخل را تامین  کنیم.

وی با بیان اینکه برخی از داروهای خاص را مجبور هستیم تا نشان دار کنیم، گفت: به دلیل اینکه تجویز و مصرف برخی داروها مانند انسولین قلمی باید حساب شده باشد و لذا با نسخه الکترونیک و به تعداد نیاز بیمار تجویز می‌شود.

عین الهی با اشاره به اینکه در غیر اینصور برخی از بیماران به‌دنبال ذخیره داروی تجویزی خود هستند، تصریح کرد: مصرف این داروها را با نسخه الکترونیک و به مقدار تجویز پزشک مدیریت کرده و سبب می شود تا کمبودی در این زمینه نداشته باشیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: با رصد رایانه ای هم که انجام می دهیم؛ ورودی، توزیع و مصرف داروها را رصد می‌کنیم و بسته به وضعیت موجود برای رفع کمبودی با افزایش تولید یا واردات اقدامات مقتضی را انجام می دهیم.

وی به آخرین شرایط ذخیره دارویی در کشور اشاره کرد و افزود: میزان ذخایر دارویی کشور در مهر ماه ۳۳درصد بود که اکنون به ۵۸ درصد رسیده و امیدواریم تا پایان سال به ۱۰۰ درصد برسانیم.

انتهای پیام/

 

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.