دومین واحد فراوری گیاهان دارویی در میاندوآب راه‌اندازی می‌شود
26 تیر 1402 - 19:22
شناسه : 309738
0
معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب: معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: دومین واحد صنعتی فراوری، اسانس گیری و خشک‌کردن گیاهان دارویی در این شهرستان افتتاح می‌شود.
پ
پ

رضا مقدم در گفتگو با خبرنگار زرین خبر با اشاره به آماده بهره‌برداری شدن واحد صنعتیِ فراوری، اسانس گیری و خشک‌کردن گیاهان دارویی در میاندوآب، اظهار کرد: این واحد صنعتی در اراضی روستای نظام‌آباد شهرستان میاندوآب احداث شده و به‌زودی به بهره‌برداری می‌شود.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب افزود: این واحد صنعتی و تولیدی، ظرفیت تولید ۱۰۰ تن عرقیات و عصاره استخراج شده از گیاهان دارویی، نیم‌تن اسانس و ۵۰۰ تن خشک و بسته‌بندی‌کردن گیاهان دارویی را در طول سال دارد.

وی گفت: این واحد فراوری گیاهان دارویی با سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان سرمایه اولیه، در زمینی به مساحت یک هزار و ۶۰۰ مترمربع با یک هزار مترمربع تأسیسات مسقف، احداث و آماده بهره‌برداری‌شده است.

مقدم تصریح کرد: با آغاز فعالیت این واحد تولیدی برای ۱۰ نفر به‌صورت مستقیم و پایدار زمینه اشتغال فراهم می‌شود.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب افزود: در راستای حمایت از تولیدکنندگان و برای خرید ماشین‌آلات موردنیاز این واحد تولیدی، مبلغ دو میلیارد تومان تسهیلات بانکی از محل اعتبارات صندوق کارآفرینی امید، پرداخت شده است.

وی گفت: با افتتاح این واحد، تعداد واحد صنعتی فراوری، اسانس گیری و خشک‌کردن گیاهان دارویی در میاندوآب به دو واحد می‌رسد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.