جشنواره‌ گردشگری در همه شهرستان‌های آذربایجان غربی برگزار می‌شود
06 تیر 1401 - 16:17
شناسه : 301170
6

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی از برگزاری جشنواره گردشگری در همه شهرستان‌های استان طی سال جاری خبر داد.

پ
پ

به گزارش زرین خبر، جلیل جباری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اعلام این مطلب اظهار کرد: معرفی ظرفیت‌ها و جاذبه های گردشگری استان یکی از برنامه‌های اساسی این اداره‌کل است که نیازمند مشارکت همگانی مردم اعم از اصحاب رسانه و مسئولان است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی افزود: در نظر است در آینده نزدیک جشنواره جام زربن حسنلو در نقده برگزار شود و نیز جشنواره ملی گردشگری در نیمه دوم سال برگزار خواهد شد.

او ادامه داد: برگزاری جشنواره گیلاس فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری اشنویه است و باید تلاش شود این جشنواره در سطح ملی و بین‌المللی برگزار شود.

جباری گفت: با توجه به پایین بودن ظرفیت اقامتی و پذیرایی اشنویه نیاز است که با جذب سرمایه‌گذار اقدامات لازم برای میزبانی از مسافران سطح کشور در اشنویه انجام شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی ضمن اعلام آمادگی این اداره‌کل برای حمایت از سرمایه‌گذاری در اشنویه تصریح کرد: اشنویه به عنوان قطب گردشگری کشاورزی در استان می‌تواند مورد توجه باشد.

او گفت: ۳۰ محوطه تاریخی مهم در اشنویه وجود دارد که از آن جمله می‌توان به قلاتگاه اشاره کرد که انجام مطالعات باستان‌شناسی در این محوطه‌ها می‌تواند موتور محرکه گردشگری و تاریخی اشنویه باشد که انجام این مطالعات نیازمند تخصیص بودجه هست که درخواست می‌شود مسئولان به این موضوع توجه جدی داشته باشند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.