تنها 3 سینما در آذربایجان غربی فعال هستند/ بخش دولتی توان اداره سینما نداشته و بخش خصوصی وارد صحنه نمی شود
۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
شناسه : 265728
10

مدیر امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: در سطح استان 20 سینما داشتیم که از این تعداد تنها درب سه سالن سینما باز است.

پ
پ

به گزارش زرین خبر، علیرضا نوروزی در مراسم آغاز به کار سینمای دیجیتال در مجتمع فرهنگی، هنری ارشاد میاندوآب در سخنانی درباره وضعیت سینماهای استان آذربایجان غربی، اظهار کرد: در سطح استان 20 سینما داشتیم که از این تعداد تنها درب سه سالن سینما باز است.
مدیر امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی افزود: علی رغم تلاش های حوزه هنری، هم اکنون نیز این وضعیت ادامه دارد.
وی با بیان اینکه وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد سینما، صرفا نظارت است و نه ایجاد و مدیریت سینما، گفت: در استان ما نه بخش خصوصی وارد می شود و نه ادارات ما تا حدی توان دارند که وارد صحنه شده و سینماها را اداره کنند، که با توجه به این وضعیت، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به دو صورت وارد موضوع شد.
نوروزی تصریح کرد: در برخی شهرهای استان، سالن های مجتمع فرهنگی هنری را به سینمای دیجیتال ثابت تبدیل کردیم که شهرهای میاندوآب، خوی، مهاباد و بوکان از این جمله هستند.
مدیر امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی افزود: در نوع دوم هم سینمای دیجیتال سیار را در دستور کار قرار داریم که برنامه ریزی کرده ایم تا پایان سال تقریبا هر سه شهر را به یک دستگاه سینمای دیجیتال مجهز کنیم.
وی با تاکید بر اینکه سینماهای دیجیتال شهرستان ها، مستلزم حمایت و همیاری در شهرهاست، گفت: اکثریت سینماهای ما به دلیل عدم فروش تعطیل شدند و برای جلوگیری از این وضعیت باید از سینمای دیجیتال حمایت کنیم.
نوروزی اظهار کرد: تبلیغات شهری، جذب مشتری و تماشاگر می تواند شرایطی را فراهم کند که همزمان با سایر شهرها، اکران فیلم های روز را در شهرهای استان نیز شاهد باشیم.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.