اقلام مورد نیاز مردم به وفور در بازار آذربایجان غربی موجود است
۲۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۲
شناسه : 304211
2
مدیر توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی استان: مدیر توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی آذربایجان غربی گفت: کمبودی در تامین اقلام اساسی در بازار آذربایجان غربی نداریم.
پ
پ

به گزارش زرین خبر، نادر رحیمی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با بیان اینکه صیانت از سفره مردم و آرامش در تأمین و تدارک کالاهای اساسی جزو اولویت های قرارگاه تامین امنیت غذایی در استان است، ادامه داد: همه اقلام مورد نیاز به وفور در بازار استان موجود است و هیچگونه کمبودی در این زمینه وجود ندارد و در روزهای اخیر نیز اقلامی از قبیل هزار تن برنج پاکستانی، ۴۱ تن شکرو ۷۵ تن گوشت قرمز و .. در جهت تنطیم بازار کالاهای اساسی در سطح بازار توزیع شده و این روند همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه گزارشات مردمی نقش مهمی در نظارتها ایفا می کند، اظهار کرد: قیمت و کیفیت کالاهای اولویت دار شامل میوه، گوشت قرمز و مرغ ، انواع نان های صنعتی و فراورده های لبنی و .. که مصرف بیشتری در شب یلدا دارند در این طرح بازرسی و با افراد سودجو برخورد قانونی خواهد شد.

مدیر توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی استان با اشاره به نظارت بر بازار شب یلدا نیز افزود: در آستانه شب یلدا اکیپ‌هایی تشکیل شده اند که به طور روزانه بر بازار، قیمت، کیفیت اقلام پر مصرف مورد نیاز شب یلدا  تا پایان آذرماه نظارت کنند که ۴۵ اکیپ بازرسی قرارگاه امنیت غذایی جهاد کشاورزی در سطح استان که ۱۲ اکیب بازرسی در مرکز استان مستقر هستند با همکاری سایر اکیپ های بازرسی سازمان صمت، بسیج اصناف، اتحادیه های مربوطه و سازمان تعزیرات حکومتی  در اجرای این طرح همکاری می کنند.

وی خاطر نشان کرد: اصناف مکلف به درج قیمت و صدور فاکتور به مشتریان و نیز ارائه فاکتور خرید به بازرسان جهت کنترل قیمت ها هستند و در غیر این صورت تحت عنوان  واحد متخلف به مراجع قضایی و نظارتی معرفی خواهند شد.

این مسئول تاکید کرد: از شهروندان عزیز درخواست می کنیم هر گونه تخلفات صنفی اعم از گران فروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی ، احتکارو سایر موارد را به سامانه پاسخگویی ۱۸۶۶ جهاد کشاورزی، ۱۲۴ سازمان صمت  یا ۱۳۵ تعزیرات حکومتی گزارش دهند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.