جمعه ٠٦ اسفند ١٣٩٥
اخبار > دورهمی های پشت پرده بی سوادان، تفرقه افکنی و وعده های فراموش نشده مدعیان!


تحلیلی بر افشاگری و هشدار امام جمعه میاندوآب/

تحلیلی بر افشاگری و هشدار امام جمعه میاندوآب/

دورهمی های پشت پرده بی سوادان، تفرقه افکنی و وعده های فراموش نشده مدعیان!

امام جمعه میاندوآب در خطبه های این هفته نماز جمعه، در کنار هشدارها و توصیه هایی که انجام داد، مطالبی را نیز بیان کرد که شاید بتوان آن را نوعی افشاگری از اقدامات پشت پرده برخی از افراد که آنها را بی سواد و تفرقه افکن می خواند، دانست.

   

به گزارش زرین خبر، نماز جمعه از جایگاهی خاص در نظام اسلامی برخوردار و رسالتی خطیر در نظام اسلامی بر عهده دارد و می تواند در زمینه های گوناگون به ایفای نقش بپردازد و حتی مسئولان و خاطیانی که در جامعه اسلامی انحراف ایجاد می کنند را انذار دهد.

از تریبون نماز جمعه همواره مسائلی در باب مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مطرح می شود که جامعه با آنها سر و کار دارد و در شهرستان میاندوآب نیز این جایگاه از اهمیت خاصی برخوردار بوده و که از ابتدای انقلاب تاکنون در دوران امام جمعه های مختلف، موارد مطرح شده در آن مورد توجه مردم بوده است.

در دوره امامت جمعه حجت الاسلام و المسلمین حمید حسن زاده در میاندوآب نیز همواره مطالب مهمی از تریبون نماز جمعه به گوش رسیده که تاثیرگذار و مورد توجه بوده و در آخرین مورد نیز موضوعی که در خطبه های این هفته نماز جمعه میاندوآب در باب مسائل شهری و کشوری که به نوعی می توان آنها را به موضوعات شهری نیز تسری داد، مطرح شد، توجهات بسیاری را به خود جلب کرد به گونه ای که وقتی بر روی خروجی سایت زرین خبر قرار گرفت به سرعت در بسیاری از سایت های کشوری و استانی منتشر و مورد توجه آنها قرار گرفت که همین امر می تواند نشانگر اهمیت این خطبه ها باشد.

اما مسائلی که در این خطبه مطرح شد را می توان در چند عنوان دسته بندی کرد، مطالبی که در باب مسائل بین المللی، کشوری مطرح شده و موضوعاتی که در باب مسائل شهری بوده  و باید مورد توجه مسئولان شهرستانی قرار بگیرد و ما نیز در این یادداشت به دسته دوم یعنی مسائل شهری می پردازیم.

حجت الاسلام حسن زاده در این مورد به مسئله مهمی اشاره کرد که شاید بتوان آن را نوعی افشاگری از اقدامات پشت پرده بود که امام جمعه از آن مطلع شده است.

در این زمینه امام جمعه این گونه گفت:"عده ای بی سواد و مغرض برای میاندوآب نسخه می پیچند و در دورهمی برای شهر مسئول انتخاب می کنند و متاسفانه برخی نیز مشاوره غلط این افراد مغرض را قبول می کنند.

سه سال هست برای آرامش در شهر تلاش می کنیم و اگر عده ای بخواهد در شهر آرامش را بر هم بزنند و دوگانگی ایجاد کنند، بنده نام او را برای مردم از این تریبون افشا می کنم تا مردم جواب او را دهند."

با توجه به نوع گفته ها، می توان نخستین خطاب این سخنان را مسئولان شهرستان دانست، چرا که وی بحث انتصابات و انتخاب مسئولان را مطرح کرده و آنچه از جو سیاسی میاندوآب در سال های گذشته بر می آید، نقش نمایندگان و مسئولان اجرایی در انتصابات بوده و با توجه یه این گفته ها که اعلام کرد، "نماینده ها انتخاب شدند و رفتند و در این میان عده ای بی سواد و مغرض برای میاندوآب نسخه می پیچند" حاکی از آن است که شاید در پشت پرده افرادی برای انتخاب به عنوان یک مسئول توسط کسانی که امام جمعه آن ها را بی سواد و مغرض خواند، معرفی و یا تحمیل شوند.

موضوع دیگری که امام جمعه مطرح کرد، بحث افشای نام کسانی بود که در شهر دوگانگی و اختلاف ایجاد می کنند.

باید گفت که میاندوآب همیشه از اختلاف و تفرقه ضربه خورده است و این معضل در چند سال گذشته تقریبا از شهر رخت بربسته بود و نتیجه آن در آرامشی  که در شهر بود را شاهد شدیم.

اما ظاهراً از گفته های امام جمعه این گونه بر می آید که عده ای می خواهند در شهر تفرقه افکنی کرده تا به اهداف خود دست یابند که امیدواریم به این هشدار امام جمعه توجه داشته و دست از فتنه انگیزی در شهر بردارند و مردم نیز قطعا در پشت سر امام جمعه در حمایت از اتحاد شهر و برخورد با تفرقه افکنان هستند.

مصادیق این افراد البته در شبکه های اجتماعی زیاد هستند، کسانی که از کاه کوه می سازند و کسانی که کارشناس مسائل مختلف شده اند، از سیاسی ، فرهنگی، اجتماعی گرفته تا مسائل شهری و بین المللی، برای دست یابی به هدف خود، آبرو و حیثیت افراد برایشان مهم نیست و به قولی در نزد آنها، هدف وسیله را توجیه می کند!

داستانی آموزنده در زمینه انتخابات و وعده های کاندیداها موضوع دیگری بود که امام جمعه به آن اشاره کرد و گفت:"داستانی هست که در آن فردی مسئول شده و برای تخریب مسئولان قبلی  همه چیز را گردن آنها می اندازد و می گوید در دو سال خرابه ها را سر و سامان داده ام و اکنون در شش ماه باقی مانده شهر و کشور را آباد می کنم و وعده و وعید می دهد."

همانطور که امام جمعه در خطبه های بیان کرد، مردم آگاه بوده و فراموشکار نیستند و رفتار افراد در سه سال گذشته را در تخریب، حمایت و وعده ها فراموش نمی کنند و بهتر می دانند که مصادیق این داستان چه کسانی می توانند باشند، نمونه هایی که به راحتی می توان آن را یافت.

کوتاه کلام اینکه نماز جمعه این هفته میاندوآب مصداق بارز "مبشراً و نذیراً" بوده و حجت الاسلام حسن زاده به خوبی این موضوع را در خطبه ها بیان کرده و در عین حالی که مردم و مسئولان را به پرهیز از اختلاف و تفرقه فرا  خواند، نسبت به وجود افراد مغرض و مشاوران بی سواد و تفرقه افکن در کنار مسئولان هشدار می دهد و اعلام می کند که مسئولان مراقب گفته ها و وعده های خود باشند چرا که مردم هیچگاه وعده ها و گفته ها را فراموش نمی کنند.

 
انتهای پیام/
تاریخ مخابره: 1395/08/23  |  زمان: ١٠:٠٩  | شماره خبر: ٢٦٧٣٦٤  

 


 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار شهرستان
واکنش شهردار سابق میاندوآب به اظهارات مختلف مطرح شده علیه وی؛
تلگرام، محفلی برای تبلیغات زودهنگام و زورآزمایی کاندیداهای احتمالی شورای شهر
نقش مهم خیرین سلامت در ارتقای سلامت در جامعه/ در حوزه خیرین باید به کارهای زیربنایی بها داد
رئیس امور منابع آب میاندوآب
نارضایتی 79 درصدی از عملکرد شورای شهر میاندوآب
رئیس دادگستری شهرستان میاندوآب:
فرماندار میاندوآب:
سنت شکنی در شورای شهر با رای 11 نفره!
یتیم شهر میاندوآب و خودکرده ای را که تدبیر نیست!
پایان مسابقات هنرهای فردی و زورخانه ای آذربایجان غربی/ میاندوآب، سوم شد