جمعه ٠٦ اسفند ١٣٩٥
اخبار > بیشترین آمار جرائم مربوط به قاچاق مواد مخدر است


بیشترین آمار جرائم مربوط به قاچاق مواد مخدر است

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور بیشترین میزان جرائم در جامعه را متعلق به قاچاق مواد مخدر عنوان کرد و افزود: در همین زمینه نیز بیش از 100 هزار نفر اکنون در زندان های کشور هستند که میانگین سنی آنها زیر 40 سال است سنی که اوج کار و تلاش می باشد.

   

به گزارش زرین خبر به نقل از اروم نیوز، علی اصغر جهانگیر پیش از ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه مدیر کل زندان‎ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان آذربایجان غربی یکی از آسیب های جامعه امروز را آسیب های ساختاری عنوان کرد و افزود: ما اکنون در محیطی زندگی می کنیم که جریانات مختلف اقتصادی، سیاسی، فکری ، اجتماعی و موضوعات مختلف داخلی و خارجی تاثیر بسیاری در زندگی فرد فرد افراد دارد.

وی با بیان اینکه جریانات اقتصادی حاکم بر دنیا یکی از موضوعات فراگیر در کشورها است افزود: امروز جریانات اقتصادی خارج از کشور تاثیر بسیاری در مسائل داخلی فراهم نموده بطوریکه جرائمی مانند قاچاق کالا و ارز باعث ایجاد نا امنی های اقتصادی در کشور شده و زمینه را برای کارافرینان و فعالان اقتصادی دچار مشکل کرده است.
رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: لذا مبارزه با این جریانات شاید سخت باشد اما ضروری است و یکی از مهمترین راه های مقابله، نیز بحث محازات و زندان می باشد.
وی تصریح کرد: البته اگرچه ما اعتقاد داریم که فرایند قانون گذاری ما در سالهای گذشته به شکلی بود که بسیاری از تخلفات و مجازات‌های جایگزین فضایی را فراهم کرد که حبس محدود به جرائم سخت و خشن شد و این امر سبب شده است که امروز با تورم کیفری مواجه باشیم.
جهانگیر با بیان اینکه بیش از 2 هزار جرائم حبس در قانون پیش بینی شده است گفت: به همین علت اعتقاد ما بر این است که برای اصلاح این چرخه باید ساختارهای معیوب اصلاح شود و در همین زمینه نیز اشتغال و کاهش مشکلات حاشیه نشینی یکی از اقدامات مهمی است که دولت می تواند با انجام آن از بدهکاری افراد به بزهکاری آنها جلوگیری کند.
وی بیشترین میزان جرائم در جامعه را متعلق به قاچاق مواد مخدر عنوان کرد و افزود: در همین زمینه نیز بیش از 100 هزار نفر اکنون در زندان های کشور هستند که میانگین سنی آنها زیر 40 سال است سنی که اوج کار و تلاش می باشد.
جهانگیر با بیان اینکه صرفا مبارزه نمی تواند جوابگوی شرایطی باشد که محیط بین الملل بر ای ما تحمیل کرده است افزود: بر همین اساس لازم است تا فضایی در کشور فراهم شود که فرد بعد از طی فرایند اصلاح و تربیت در زندان بتواند مشغول به کار شود چراکه در غیر اینصورت بار دیگر با بازگشت افراد آزاد شده به زندان مواجه خواهیم بود و هزینه‌ای که برای اصلاح و تربیت در زندان صرف شده است بیهوده به هدر می‌رود.
وی با اشاره به آمار جمعیت زندانیان کشور نیز گفت: سال گذشته در ازای هر 100 هزار نفر 285 نفر در زندان بود که امسال این آمار به 237 نفر رسیده ‌است با وجودی که همچنان آمار بالایی است و این رقم در جهان به ازای هر 100 هزار نفر 150 نفر می باشد.
وی با اشاره به ضرورت حمایت از خانواده های زندانیان توسط انجمن های حمایتی نیز گفت: اکنون بیش از 65 درصد افراد زندانی متاهل هستند و 250 هزار نفر از فرزندان زندانیان در نبود پدر یا مادر خود در بیرون به سر می برند برهمین اساس اگر حمایت های لازم از این افراد صورت نگیرد شاید اینها نیز روزی وارد چرخه جرم شوند.
جهانگیر با بیان اینکه امروز ظرفیت های خوبی در قانون مجازات های عمومی پیش بینی شده است خواستار متناسب سازی صدور وثیقه مطابق با جرایم افراد و زندانیان توسط قضات شد.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در اثر حضور افراد در زندان ها 2700 خانواده به دلیل طلاق از هم پاشیده است.
انتهای پیام/

 
انتهای پیام/
تاریخ مخابره: 1395/10/16  |  زمان: ١٤:٢٤  | شماره خبر: ٢٧١٠٧٦  

 


 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار شهرستان
واکنش شهردار سابق میاندوآب به اظهارات مختلف مطرح شده علیه وی؛
تلگرام، محفلی برای تبلیغات زودهنگام و زورآزمایی کاندیداهای احتمالی شورای شهر
نقش مهم خیرین سلامت در ارتقای سلامت در جامعه/ در حوزه خیرین باید به کارهای زیربنایی بها داد
رئیس امور منابع آب میاندوآب
نارضایتی 79 درصدی از عملکرد شورای شهر میاندوآب
رئیس دادگستری شهرستان میاندوآب:
فرماندار میاندوآب:
سنت شکنی در شورای شهر با رای 11 نفره!
یتیم شهر میاندوآب و خودکرده ای را که تدبیر نیست!
پایان مسابقات هنرهای فردی و زورخانه ای آذربایجان غربی/ میاندوآب، سوم شد